کنفرانس مطبوعاتی بررسی اهداف همایش ” تقدیر از پایان­ نامه ­های تقریبی”

کنفرانس مطبوعاتی بررسی اهداف همایش ” تقدیر از آثار و پایان نامه های تقریبی”با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر مختاری وبه اتفاق اصحاب رسانه امروز در پژوهشگاه مطالعات تقریبی برگزار شد .

رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی ضمن تشریح اهداف پژوهشگاه افزود : یکی از اهداف اصلی پژوهشگاه مطالعات تقریبی برگزاری همایش­ها و نشست های تقریبی بوده است.

دکترمختاری با اشاره به همایش” تقدیر از آثار و پایان¬ نامه¬های تقریبی” اظهار داشت : این همایش با حضورحضرت آیت الله العظمی نوری همدانی و اساتید حوزه و دانشگاه ، با هدف تشویق طلاب و دانشجویان جهت پژوهش در مسائل تقریبی برگزار می شود .

وی افزود : تقریب بر پایه پژوهش استوار است. مقام معظم رهبری همیشه تأکید دارند پایه وحدت دیالوگ و پژوهش می باشد . از طرفی به دلیل مراجعات متعدد به پژوهشگاه در زمینه پایان نامه های تقریبی مصمم به برگزاری همایش شدیم .

رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی افزود : حدود ۳ ماه پیش فراخوانی با این موضوع به بعضی مؤسسات و دانشگاه­ها ارسال و بیش از ۱۵۰ رساله و آثر دریافت نمودیم که طی دو مرحله ارزیابی آثار، سرانجام ۱۴ نفر رساله برتر شدند. که در همایش با حضور آیت­ا… نوری همدانی از آنها تقدیر خواهد شد .

دکتر مختاری با اشاره به میهمانان همایش تصریح کرد : در این همایش اعضای جامعه مدرسین، شورای عالی حوزه، شورای عالی مجمع و تعدادی از ائمه جمعه اهل سنت کشور هم حضور دارند و یکی از ائمه جمعه سخنرانی خواهند کرد و همچنین کتاب موسوعه علم اصول جلد ۲ که با ویژگی­های منحصر به فرد به زیور طبع آراسته شده هم رونمایی می­شود.

وی با اشاره به اهداف کلان پژوهشگاه افزود : در آینده دبیرخانه دائمی همایش در پژوهشگاه دایر خواهد شد.همچنین مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در صدد است در آینده ای نزدیک یک شبکه ماهواره ای در مورد تقریب مذاهب ایجاد نماید.

رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی در پایان خاطرنشان کرد :پژوهشگاه مطالعات تقریبی مصمم به پیگیری بحث تقریب در حوزه است و هدف بعدی ما برگزاری این همایش در سطح بین المللی می باشد تا با آثاری از کشورهای اسلامی به اهداف بلند مجمع جهانی تقریب مذاهب جامه عمل بپوشانیم