پیام دبیرکل مجمع تقریب در پی درگذشت پروفسور جلال الدین رحمت

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع تقریب در پی درگذشت پروفسور جلال الدین رحمت رییس فقید سازمان ایجابی اندونزی و عضو شورای عالی مجمع تقریب پیام تسلیت صادر کرد.

به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، متن این پیام به شرح زیر است:

إنا للّه و إنا إلیه راجعون

خبر رحلت عالم فرزانه و اندیشمند عرصه ی تقریب، مرحوم پروفسور جلال الدین رحمت رییس فقید سازمان ایجابی اندونزی موجب تأسف و تألم خاطر شد.
آن مجاهد نستوه، عمر پربار خود را در جهت اعتلای کلمه توحید و ترویج اسلام ناب محمدی(ص) و معارف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) صرف کرد و در این مسیر هرگز از پای ننشست.
پرفسور رحمت، از منادیان وحدت و تقریب مذاهب اسلامی در منطقه شرق آسیا، به ویژه کشور اندونزی بود و با قلم و گفتار خود، خدمات و برکات بی شماری در زمینه های دینی، فرهنگی از خویش به یادگار گذاشت.
سیره و سلوک فردی و اجتماعی و آثار فراوان مکتوب آن شخصیت بی نظیر، نشان از عمق بینش و ژرف نگری ایشان نسبت به موضوعات و مسائل جهان اسلام دارد و می تواند سرمشق و الگوی جوانان و رهروان این مکتب متعالی باشد.
اینجانب، این ضایعه جبران ناپذیر را به علمای اعلام، فرزند برومند ایشان استاد مفتاح و مردم شریف و مسلمان کشور اندونزی تسلیت عرض می کنم و از درگاه حضرت احدیت برای آن فقید سعید، علو درجات و معیت با رسول الله(ص) و اهل بیت طاهرین(ص) و برای همه بازماندگان مکرم صبر و عافیت مسألت می نمایم.

حميد شهرياری
دبيركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست