بیانیه مجمع جهانی تقریب به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن

لازم است مسلمانان آزاده با اعتصام بحبل الله و با تمرکز بر احیای امت واحده با رویکرد هم افزایی و همگرایی همچون بنیان مرصوص در یک صف واحد بایستند و دست رد بر سینه اجانب و عُمال آنان بزنند و… پرچم توحید و اتحاد را به اهتزاز در آورند و سرزمین های اسلامی را از لوث استعمار و استبداد و افراط و تفریط مطهر کنند .

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مناسبت فرا رسیدن فجر انقلاب اسلامی بیانیه ای به شرح زیر منتشر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

در عصری که فرهنگ مادی گرایی، استعمار و استبداد در سرزمین پهناور ایران به کمک عناصر رژیم شاهنشاهی و با حمایت ابرقدرت ها ترویج می گردید، ندای الله اکبر در فضا طنین افکن شد و رادمردی از تبار رسولان به پا خاست و پرچم توحید برافراشت و مردم به ندای آن عالم ربانی لبیک گفتند و پس از یک کشاکش فرساینده و پرهیجان طاغوت ساقط شد و حکومت توحیدی جهان را به وجد آورد و مستضعفان از کمند ظلم مستکبران رها شدند و دنیا از نسیم فرهنگ مردم سالاری دینی نشاط تازه ای یافت. اکنون سی و شش سال از این تحول تاریخی گذشته است و به جای امام خمینی(ره) معمار بزرگ انقلاب اسلامی، خلف شایسته او حضرت آیت الله خامنه ای آن راه درخشان را استمرار می دهد و در جهت احیای تمدن اسلامی و تعمیق بیداری مسلمانان و مبارزه با استعمار، انحراف، تکفیر و تفرقه روشنگری می کند و حقیقت اسلام ناب محمدی را به جهانیان عرضه می دارد.

در آستانه ورود به سی و هفتمین سال پیروزی انقلاب اسلامی شاهد تحولاتی در جهان معاصر بالأخص در منطقه خاورمیانه هستیم و نمی توان اهمیت این مسائل را نادیده گرفت. از یک سو استکبار جهانی برای تسهیل در غارت نفت و گاز منطقه و انحراف در حرکت بیداری اسلامی و حفظ کیان متزلزل رژیم اشغالگر قدس برنامه ریزی می کند و از سوی دیگر عده ای افراطی و تکفیری وحدت امت اسلامی را نشانه رفته اند و با رواج برادر کشی و تنازع آب به آسیاب دشمن می ریزند و بذر تضاد و تفرقه در دل سرزمین های اسلامی می افشانند و هر روز تعدادی از اهل قبله را به بهانه تکفیر به شهادت می رسانند و در عمل در جهت اهداف رژیم غاصب اسرائیل حرکت می کنند و چهره ای خشن و کریه از اسلام نشان می دهند و هیزم آتش اسلام هراسی را فراهم می آورند.

در چنین شرایط خطیری لازم است مسلمانان آزاده با اعتصام بحبل الله و با تمرکز بر احیای امت واحده با رویکرد هم افزایی و همگرایی همچون بنیان مرصوص در یک صف واحد بایستند و دست رد بر سینه اجانب و عُمال آنان بزنند و پرچم توحید و اتحاد را به اهتزاز در آورند و سرزمین های اسلامی را از لوث استعمار و استبداد و افراط و تفریط مطهر کنند.

انقلاب اسلامی ایران به رهبری فقیهان آزاد اندیشی همچون امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نه تنها تهدیدی برای کشورهای اسلامی نیست بلکه فرصتی تاریخی برای نهادینه کردن فرهنگ اخوت و ایجاد ساختار های نو برای رشد ملل اسلامی است. دستاورد های علمی، فناوری و فرهنگی انقلاب اسلامی متعلق به همه مسلمانان است و ایران اسلامی خواستار پیشرفت، آرامش و اقتدار همه مسلمانان در سراسر جهان است و از همه مسلمین و آزادگان جهان می خواهد که احترام به ادیان الهی و پیامبران بزرگ را سرلوحه کار خود قرار دهند و با هرگونه اهانت به مقدسات اسلامی مبارزه کنند و فرهنگ گفتگوی عالمانه را به جای روش های نامطلوب به کار گیرند و چهره رحمانی اسلام را آنگونه نشان دهند که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در نامه اخیر به جوانان اروپا و آمریکای شمالی ترسیم کردند. طلوع خورشید اسلام ناب محمدی در دل های مردم جهان روز به روز فراگیرتر می شود و ان شاءالله صبح توحید بر بت شرک غلبه می یابد و اسلام اسباب نجات بشریت را فراهم می آورد.

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ضمن تبریک به امت اسلامی بویژه ملت قهرمان ایران به مناسبت فرا رسیدن فجر انقلاب اسلامی و یوم الله ۲۲ بهمن همگان را به مشارکت پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن فرا می خواند و تأکید می دارد مشارکت همه جانبه در این راهپیمایی تحکیم مبانی وحدت و مشت محکمی بر دهان دشمنان اسلام و بویژه صهیونیسم و حامیان اوست. به امید روزی که با برچیدن بساط رژیم صهیونیستی شاهد بر افراشتن پرچم اسلام در سرزمین فلسطین باشیم.

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

32 − = 22