شیخ الازهر پیشنهاد داد: سال ۲۰۱۸ به عنوان سال “قدس شریف” نامگذاری شود

 

 

 

 

 

 

شیخ الازهر در نخستین روز کنفرانس بین المللی یاری قدس پیشنهاد کرد که سال ۲۰۱۸ میلادی به عنوان سال “قدس شریف” نامگذاری شود.

 

 

دکتر احمد الطیب، شیخ الازهر، در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین المللی یاری قدس که صبح امروز (چهارشنبه) در قاهره آغاز به کار کرد، پیشنهاد داد که به منظور آشنایی همه جهانیان با قدس شریف و حمایت مادی و معنوی از مردم سرزمین فلسطین، سال ۲۰۱۸ به نام قدس شریف نامیده شود.

 

وی همچنین تأکید کرد که در این سال باید فعالیت های رسانه ای و فرهنگی از سوی مؤسسات رسمی بین المللی از جمله اتحادیه عرب، سازمان همکاری اسلامی و سازمان های جامعه مدنی به گونه ای باشد که اهمیت قدس شریف بر همه جهانیان شناسانده شود.

 

شیخ الازهر تأکید کرد: تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره اعلام پایتختی قدس برای رژیم صهیونیستی، باید از طریق اندیشه اسلامی و عربی جدید پاسخ داده شود و لازم است که قدس و مقدسات اسلامی و مسیحی محترم شمرده شوند.

 

دکتر الطیب با بیان اینکه امت اسلامی و عرب امتی هستند که به دین و هویت خود و وحدت ملت ها اهمیت فراوان می دهند، خاطرنشان کرد: عقب نشینی امت اسلامی در برابر تقسیم منطقه موجب از هم پاشیدگی این امت و تسلط رژیم صهیونیستی بر تمام منطقه خاورمیانه خواهد شد.

 

شیخ الازهر در پایان تأکید کرد: ما بار دیگر ناقوس خطر رژیم صهیونیستی برای منطقه که از سوی قدرت های بین المللی حمایت می شود، را به صدا در می آوریم و خواستار مقابله امت اسلامی با این خطر بزرگ هستیم.

 

مترجم: فرشته صدیقی(تنا)