یادداشت مهم آیت الله اراکی پیرامون مساله پایان اسرائیل؛/پایان پروژه صهیونیزم نزدیک است

 

 

 

 

 

آیت الله اراکی: حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی مکرراً درباره موضوع نابودی اسرائیل به گونه ای جدی و آشکارا سخن می گویند، گویی اینکه تحقق آن در آینده نزدیک قطعی خواهد بود.

 

به گزارش خبرگزاری تقریب در چند سال اخیر استکبار جهانی و اذناب منطقه‌ای آن تلاش فوق العاده‌ای داشتند تا مساله فلسطین را از اولویت مسلمانان خارج کرده و پس از به فراموشی سپردن آن، منویات پلید خود را با سرعت و قدرت بیشتری در سرزمین‌های اشغالی پیش ببرند. مساله سوریه و یمن و بحرین و ظلمی که داعش و تروریسم در بلاد اسلامی بر مسلمانان مظلوم تحمیل می‌کنند، در همین پروژه صهیونیستی تعریف می‌شود.

 

لکن با عنایت خداوند و رشادت جوانان مسلمان در سراسر جهان اسلام و خونی که به پیشگاه نبی مکرم اسلام صل الله علیه و آله و سلم تقدیم کردند امروز جبهه مقاومت از هر زمانی قدرتمندتر است و دشمنان را در مرزهای پوشالی خود محصور ساخته و اکنون بار دیگر فلسطین و نابودی قطعی رژیم صهیونیستی به مساله اول دنیای اسلام تبدیل شده است.

 

در همین رابطه آیت الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی که خود از پیشگامان عرصه اندیشه و عمل در حوزه جهان اسلام و تقویت خط مقاومت در مقابل دشمنان اسلام هستند یادداشتی در همین مورد در اختیار خبرگزاری تقریب قرار داده‌اند که در ادامه تقدیم علاقه‌مندان می‌شود. گفتنی است این یادداشت‌ها به صورت سلسسله یادداشت ادامه پیدا خواهد کرد، ان‌شاءالله.

 

«امام خامنه ای – حفظه الله – در ابتدا بر این مسئله تأکید دارند که نابودی اسرائیل، آنطور که برخی می گویند، به معنای “پرتاب آن در دریا” یا مانند نابودی انسان ها نیست آنگونه که خود صهیونیست ها با مردم غزه رفتار می کنند؛ بلکه به معنای بازگرداندن آوارگان فلسطینی به سرزمین خود است و این، حقی است که همه مردم جهان به جز دشمن غاصب صهیونیستی به آن اذعان دارند. این بدان معنا است که یک انتخابات آزاد میان ساکنان اصلی این سرزمین – شامل مسلمانان، مسیحیان و یهودیان – برقرار شود تا خودشان سرنوشت کشورشان را تعیین کنند؛ چرا که حق تعیین سرنوشت برای ملت ها انکار ناشدنی است.

 

تأکید امام خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در زمانی صورت گرفته است که کشورهای مختلف به عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی سرعت بخشیده اند و چهره صهیونیستی آنها که زمانی با دفاع از فلسطین پوشیده شده بود، آشکار شد. صدایشان به لزوم به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی بلند شده و فضایی ایجاد کردند که گویی این رژیم بقای جاودانی دارد و هیچ شکی در آن نخواهد بود.

 

برخی افراد نا امید و شکست خورده می پندارند که گفتمان نابودی اسرائیل، یک آرزوی صرف است و تکیه بر واقعیت ندارد. اما چیزهایی وجود دارد که تأکید می کند سرنوشت اسرائیل، به طور حتم رو به نابودی و زوال است.

 

خداوند دکتر عبدالوهاب المسیری، استاد دانشگاه و پژوهشگر عرب را رحمت کند؛ وی اطمینان داد که اسرائیل رو به نابودی است. او از عقب نشینی کشورهای عربی و اسلامی نسبت به مسائل سرنوشت ساز بسیار رنج می برد اما هیچ گاه احساس یأس و ناامیدی به خود راه نداد، بلکه مقاوم ایستاد و سخن خود را بارها تکرار کرد.

 

وی در گفتگویی با شبکه الجزیره، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله، را “سید مقاومت” نامید و به صراحت گفت: سید حسن نصرالله، تنها رهبری است که با جرأت درباره پایان اسرائیل، با او سخن گفته ام. … این بدان معناست که چنین شخصی با تشکیک روبرو بود و حتی سخن او درباره حتمی شدن پایان اسرائیل، از سوی رهبران کشورها رد می شد. وی حتی گفته است: من کتابی درباره پایان اسرائیل تألیف کرده ام که آن را به سید حسن نصرالله اهدا خواهم کرد.

 

واقعیت نابودی اسرائیل ریشه در ضمیر خود صهیونیست ها دارد. همزمان با آغاز انتفاضه مسجد الاقصی، روزنامه های اسرائیلی بارها درباره موضوع پایان اسرائیل مطلب نوشتند. به عنوان مثال روزنامه یدیعوت احرونوت در ۲۷ ژانویه سال ۲۰۰۲ میلادی مقاله ای منتشر کرد با این عنوان: “برای روز مبادایشان، آپارتمان هایی در خارج خریداری می کنند”؛ روزی که صهیونیست ها فکر آن را هم نمی کنند، روز پایان اسرائیل است.

 

همچنین آبراهام بورج، در مقاله ای که در ۲۹ آگوست ۲۰۰۳ میلادی در روزنامه یدیعوت احرونوت به چاپ رسید، نوشت: پایان پروژه صهیونیست ها درباره اماکن مقدس، نزدیک است. دولت یهودی هنوز وجود دارد اما یک مسئله عجیب و ناپسندی وجود دارد و آن اینکه دولت یهودی از عدالت بی بهره است و نمی تواند ماندگار باشد… چرا که زیرس
اخت های صهیونیستی در حال افول است.

 

مطالب بسیاری در این زمینه وجود دارد؛ مانند: “داستان مقابله با جنگل” از ابراهام یهوشوا، داستان سرای اسرائیلی؛ و قصیده حییم جوری، شاعر اسرائیلی که می گوید: هر کودک اسرائیلی که متولد می شود، در شکمش کاردی است که به زودی او را ذبح خواهد کرد. و همچنین مقاله ایتان هابر در روزنامه یدیعوت احرونوت (۱۱ نوامبر ۲۰۰۱) با عنوان “شب خوبی است ای ناامیدی … افسردگی، اسرائیل را در بر می گیرد”؛ نویسنده در این مطلب، به شکست آمریکا در ویتنام اشاره داشته و می گوید: ارتش پابرهنه ها در ویتنام شمالی، مسلحان به جدیدترین وسائل کشتار جمعی را شکست داد. راز این مسئله، روحیه مبارزان و رهبران آنها برای پیروزی است. و این چیزی است که اسرائیلِ ناامید، از آن بی بهره است.

 

“پایان اسرائیل” در تعقیب صهیونیست ها است زیرا آنها می بینند که ملت فلسطین حق خود را مطالبه کرده، به این مسئله ایمان دارند و در راه هدفشان فداکاری می کنند. به همین دلیل صهیونیست ها حتی از سنگ های کودکان نیز هراس دارند، و از بیم فلسطینیان بی سلاح در غزه و از ترس راهپیمایی های روز قدس و … به محاصره رو آورده اند و خود را در سرزمین های اشغال شده ای می بینند که روزی توسط اروپاییان و مغول ها اشغال شده بود، اما همه آنها از میان برداشته شدند؛ لذا مگر می شود که نابودی حتمی، سرنوشت آنها نیز نباشد؟!

 

افزایش مقاومت در داخل فلسطین و جنوب لبنان و حمایت جمهوری اسلامی ایران از حق ملت فلسطین با تمام توان خود، بر این مسئله تأکید دارد که عقربه قطب نما به سمت نابودی حتمی اسرائیل در حرکت است.

 

کسانی که عزت خود را در حمایت صهیونیست ها می بینند و به آنان تکیه می کنند، باید به این مسأله توجه داشته باشند که به زودی نا امید خواهند شد: «أيَبْتَغُونَ عِندَهُمُ الْعِزَّةَ فَإِنَّ العِزَّةَ لِلّهِ جَمِيعًا».»

 

محسن اراکی

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی