یادداشت حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان در اهمیت مقاومت و ایستادگی در مقابل امریکا و اسرائیل

 

 

حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی و معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طی یادداشتی بر اهمیت مقاومت و ایستادگی در مقابل امریکا و اسرائیل تا پیروزی نهایی تاکید کرد. متن کامل یادداشت در ذیل آمده است:

 

در مورد انتقال پایتخت اسرائیل از تلاویو به بیت المقدس و نیز انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس باید به نکات  زیر توجه کرد:

 

۱_ بیت المقدس قبله اول مسلمین جهان و منتهای سیر شبانه پیامبر اسلام صلی الله علیه و اله از مسجدالحرام و آغاز معراج ایشان است: سبحان الذی اسری بعبده لیلا من المسجد الحرام الی المسجد الاقصی الذی بارکنا حوله لنریه من ایاتنا انه هوالسمیع البصیر (اسراء/۱). بنابر این بیت المقدس جزئی از اسلام و آرمانهای آن است.

 

۲_ کارهای امریکا و اسرائیل نشان میدهد که دشمنی آنها با اصل اسلام است نه با هیچ چیز دیگر. کما اینکه قران کریم در آیات متعدد به این حقیقت اشاره میکند که کفار با اصل اسلام دشمنی دارند: لایزالون یقاتلونکم حتی یردوکم عن دینکم ان استطاعوا (بقره/۲۱۷) نیز میفرماید کفار انتقام نگرفتند جز بخاطر ایمان مؤمنین: وما نقموا منهم الا ان یؤمنوا بالله العزیز الحمید (بروج/۸).

 

۳_ چون دشمنی آنها با اصل اسلام است وظیفه هر مسلمانی مبارزه با امریکا و اسرائیل است.

 

 ۴_ هر کس که به فکر دوستی با امریکا و اسرائیل است نمیتواند ادعای مسلمان بودن داشته باشد.

 

۵_ اگر با امریکا و اسرائیل مبارزه نشود گام بعدی آنها گرفتن قبله دیگر مسلمین یعنی کعبه خواهد بود.

 

۶_ تنها با مقاومت و ایستادگی میتوان نصرت الهی را دریافت کرد و بر امریکا و اسرائیل پیروز شد کما اینکه  مسلمانان با مقاومت بر امریکا و اسرائیل و حامیانشان در لبنان و سوریه و عراق و … پیروز شدند: یا ایها الذین امنوا ان تنصروالله ینصرکم و یثبت اقدامکم (محمد/۷) _  ولینصرن الله من ینصره ان الله لقوی عزیز(حج/۴۰)_ ان الله علی نصرهم لقدیر(حج/۳۹)   

 

۷_ با توجه به آیات بیان شده باید یقین به پیروزی داشت یعنی در صورت ایستادگی و یاری دین الهی اسلام حتما پیروزی و نصرت نصیب مسلمانان خواهد شد و دشمنان اسلام  یعنی امریکا و اسرائیل شکست خواهند خورد و خداوند به وعده اش وفا خواهد کرد و وعده الهی تخلف بردار نیست: یفرح المؤمنون بنصرالله ینصر من یشاء و هوالعزیز الرحیم وعدالله لا یخلف الله وعده (روم/۴_۶).