گفت‌وگوی تلفنی حجت الاسلام والمسلمین شهریاری با رئیس بنیاد فرهنگی پیامبر اعظم (ص)

حجت الاسلام و المسلمین “حمید شهریاری” دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تلفنی با “حجت الاسلام سید محمدهادی هادی” رئیس بنیاد فرهنگی پیامبر اعظم (ص) و عضو مجمع عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت‌وگو کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری در این گفت‌وگو ضمن آرزوی توفیق و سلامتی برای حجت الاسلام هادی، از ایشان دعوت کرد تا در کنفرانس وحدت اسلامی که قرار است به صورت وبینار برگزار شود، شرکت کند.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری با تقدیر از فعالیت های تقریبی وی در بنیاد فرهنگی پیامبر اعظم(ص) اظهار داشت: امیدواریم که روند صلح در افغانستان به نتایج خوبی برسد و شاهد این باشیم که در این کشور صلح، آرامش و رونق اقتصادی جریان داشته باشد.

وی ادامه داد: بدون شک سخنان و نظرات شما علما برای مردم افغانستان تاثیرگذار خواهد بود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ابراز امیدواری کرد، علمای افغانستان در خصوص توافق بین امارات و رژیم صهیونیستی غاصب بیانیه هایی را صادر و این اقدام خصمانه ای که علیه مردم مظلوم فلسطین صورت گرفته است را محکوم کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری در پایان گفت:امیدواریم به زودی از شر ویروس منحوس کرونا رها شویم تا بتوانیم از نزدیک در خصوص مسائل جهان اسلام صحبت کنیم.

حجت الاسلام هادی نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، درگذشت آیت الله محمد علی تسخیری رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را تسلیت گفت و با بازماندگان ایشان ابراز همدردی کرد.

وی در ادامه ضمن ابراز خرسندی از هم صحبتی با دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، به تشریح فعالیت هایی پیرامون مسئله وحدت جهان اسلام در کشورهای اروپایی پرداخت و گفت: علمای جهان اسلام در همه صحنه ها در کنار مسلمانان هستند و در این مسیر از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کنند.

حجت الاسلام هادی افزود: مردم و علمای افغانستان همواره به مسئله مسلمین جهان اسلام بسیار حساس بوده و هستند، باید گفت کشور افغانستان از سال‌های ابتدایی تجاوز رژیم صهیونیستی، اقدامات فراوانی را در جهت حمایت از مردم مظلوم فلسطین انجام داده است و یقینا هم در خصوص  توافق ننگین امارات با رژیم صیهونیستی موضع گیری هایی را انجام می‌دهد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 2 =