گزارش کامل کمیسیون های اجلاس وحدت

مشاور عالی و دستیار دبیرکل مجمع تقریب مذاهب در اختتامیه سی و دومین اجلاس وحدت اسلامی به ارائه گزارش کاملی از برگزاری کمیسیون های این اجلاس به دو زبان فارسی و عربی پرداخت.

به گزارش خبرنگار ستاد خبری سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی؛ محمد حسن تبرائیان مشاور عالی و دستیار دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی شامگاه دوشنبه پنجم آذرماه در مراسم اختتامیه این اجلاس که در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار شد، طی سخنانی به ارائه گزارشی از عملکرد کمیسیون های مختلف این اجلاس پرداخت.

مشاور عالی و دستیار دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به برگزاری نشست اتحادیه زنان مسلمان در روز دوم این اجلاس، اظهار کرد: این نشست با حضور آیت الله اراکی برگزار شد و زنان فعال جهان اسلام در سخنرانی های جداگانه ای به تشریح مسئله مقاومت و جایگاه زنان مبارز در جهان امروز و مسئله فلسطین پرداختند و در پایان نیز از زنان مبارز در موضوع مقاومت تقدیر شد.

وی افزود: کمیسیون مقابله با سازش، معامله قرن و عادی سازی نیز در روز دوم اجلاس برگزار شد و در آن علما و صاحب نظران جهان اسلام به ارائه سخنرانی های جداگانه‌ای درباره موضوع سازش و عادی سازی رابطه با اسرائیل پرداختند و در پایان این نشست نیز بیانیه پایانی کمیسیون هم صادر شد.

تبرائیان همچنین به برگزاری کمیسیون نقش جمعیت های تقریب نهاد در اجرای راهبرد دیپلماسی وحدت اشاره کرد و گفت: این نشست به ریاست حجت الاسلام مصباحی مقدم آغاز شد و شیخ آصف محسنی، ماجد سلیمان، شیخ محمد و فیصل مصطفی به ارائه سخنانی درباره موضوعات مربوط به این کمیسیون پرداختند و در پایان بیانیه ای نیز از سوی این کمیسیون ارائه شد.

وی به برگزاری کمیسیون مساعی حمیده به دبیری منوچهر متکی نیز اشاره کرد و گفت: در این کمیسیون موضوع یمن هم مورد تاکید و بررسی قرار گرفت و صاحب نظران جهان اسلام به ارائه نظرات خود در این زمینه پرداختند.

تبرائیان با اشاره به برگزاری جلسات سایر کمیسیون ها در روز پایانی اجلاس وحدت، گفت: در کمیسیون اقتصادی هم آیت‌الله محسن اراکی، محسن کریمی، حسین کنعانی مقدم و العنانی رییس بورس اردن به ارائه سخنرانی های خود پرداختند و بیانیه‌ای نیز در پایان این نشست ارائه شد.

وی افزود: همچنین کمیسیون حقوق بشر هم به دبیری آیت الله کعبی برگزار شد و در آن جمعی از علمای جهان اسلام به ارائه نظرات خود درباره مسائل حقوق بشر اسلامی پرداختند و در نهایت بیانیه ای نیز ارائه شد.

تبرائیان در پایان به برگزاری کمیسیون های یمن، اتحادیه سادات و حق بازگشت نیز اشاره کرد و گفت: در این کمیسیون ها نیز همکارمان در مجمع تقریب و جمعی از علمای اسلامی به ارائه نظرات خود پرداختند و در نهایت هر کدام از کمیسیون ها بیانیه ای را صادر کردند و از چهره های شاخص مربوط به کمیسیون خود نیز تقدیر به عمل آوردند.

دکمه های اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 5 = 4