پیام تبریک آيت الله اراكي به نخست وزیر عراق به مناسبت آزادسازی موصل

 

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مناسبت آزادسازی شهر موصل از چنگال تروریست های داعش، پیام تبریکی خطاب به حیدر العبادی، نخست وزیر عراق ارسال کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)   ، پیام تبریک آیت الله اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به نخست وزير عراق بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

استاد مجاهد، دکتر حیدر العبادی، نخست وزیر محترم جمهوری عراق (حفظه الله)

 

سلام علیکم و رحمة الله و برکاته

 

اینجانب با شادمانی تمام، خبر آزادسازی شهر موصل را از چنگال گروهک تروریستی داعش و پاکسازی این شهر استوار از ریشه های این گروهک جنایتکار و همچنین خبر پایان یافتن درد و رنج مردم این شهر که سخت ترین تلخی ها و عذاب را از این گروه جنایتکار و دست پرورده استعمار، صهیونیست و مرتجعان عرب در منطقه متحمل شده اند، را دریافت کردم. اینجانب نقش مرجعیت بزرگوار عراق در مقابله با این جریان تروریستی را می ستایم و تبریکات ویژه و آرزوهای خالصانه خود و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را به مناسبت پیروزی درخشان نیروهای مسلح قهرمان و نیروهای شجاع حشد الشعبی عراق که نقش مهمی در این مبارزه سرنوشت ساز برای امت اسلامی و نابودی تروریسم و خشکاندن ریشه آن در “ام الربیعین” (شهر موصل) داشتند، تقدیم شما و ملت شجاع و پایدار عراق می کنم.

همچنین خوشبختانه تأکید می کنم که جمهوری اسلامی ایران از تلاش های پربرکت و خالصانه منطقه ای و بین المللی جنابعالی در مبارزه با اَشکال مختلف افراط گرایی و اقدام برای از بین بردن ریشه ها و عوامل آن که با هدف بی ثبات کردن امنیت و آرامش منطقه صورت می پذیرد، به طور کامل حمایت می کند.

 

در پایان از خداوند عزوجل برقراری امنیت و ثبات در عراق و تحقق تمامی خواسته های برادران عراقی اعم از پیشرفت و شکوفایی را مسئلت می نمایم.

 

 والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

محسن اراکی

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

تهران – ۱۹/۴/۹۶