وحدت جهان اسلام کاری ترین ضربه را بر پیکر رژیم صهیونیستی وارد می کند

 

 

 

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: اگر خیانت برخی از حکام و سران عرب منطقه و همچنین همدستی اینها با استعمارگران نبود، اساسا رژیم صهیونیستی شکل نمی گرفت.

آیت الله “محسن اراکی” دبیر‌کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تقریب پیرامون وحدت امت اسلامی برای مقابله با رژیم صهیونیستی و راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: بدون شک مهمترین عاملی که موجب شکست نقشه‌ها و توطئه‌های دشمن می‌شود وحدت جهان است.
 
وی با بیان اینکه وحدت جهان اسلام هم مسئله عقلی است و هم شرعی، گفت: خدای متعال در قرآن کریم می‌فرماید«وَ لا تَنازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَ تَذْهَبَ ريحُکُمْ» در این آیه خدای متعال نزاع را موجب سستی جامعه اسلامی می‌داند؛ بنابراین وقتی جامعه اسلامی سست شود هیبتش شکسته می‌شود و آن وقت است که دشمن به ارزش‌ها، خاک و موجودیت این جامعه حمله‌ور خواهد شد و ما باید کاری کنیم که دشمن از هر‌گونه توطئه علیه اسلام، جامعه اسلامی و موجودیت جامعه اسلامی ناامید شود.
 
امروز یکی از مهمترین جنگ های ما با دشمن صهیونیستی جنگ روانی است
دبیر‌کل مجمع جهانی تقریب با اشاره به اینکه امروز یکی از مهمترین جنگ‌های ما با دشمن صهیونیستی جنگ روانی است، اظهار داشت: وحدت جهان اسلام محکمترین و کاری‌ترین ضربه را می‌تواند بر پیکر رژیم صهیونیستی وارد کند و از لحاظ روانی می‌تواند این رژیم را کاملا متزلزل کند.
 
وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی خود به خود بی‌پایه و متزلزل است، افزود: امروز رژیم اشغالگر قدس با حمایت‌هایی که از سوی ابرقدرت‌ها و برخی حکام منطقه می‌شود موقتا سر پا ایستاده است؛ لذا اگر بخواهیم عمر این رژیم زودتر به پایان برسد ، باید یکپارچگی جامعه اسلامی را بیشتر کنیم.
 
 مسئله فلسطین چتری برای ایجاد وحدت اسلامی
آیت الله اراکی با تأکید بر اینکه مسئله فلسطین می‌تواند یک چتری برای ایجاد وحدت بین همه اقشار جامعه اسلامی باشد، اظهار داشت: رژیم اشغالگر قدس رژیمی است که با همه مسلمانان و با موجودیت جهان اسلام دشمن است، هم سنی را می کشد و هم شیعه را.
 
وی افزود: اولا چون دشمن ما واحد است باید در برابر این دشمن، صف واحد باشیم؛ بنابراین این مسئله ایجاب می‌کند که جامعه اسلامی یکپارچه شود. از سوی دیگر یکپارچگی جامعه اسلامی به جهان اسلام قدرت و هیبت می دهد و موجبات شکست دشمن را فراهم می کند ،همچنین اگر ما وحدت را حفظ کنیم دشمن از نفوذ در درون جامعه اسلامی مأیوس خواهد شد.
 
شعار روز قدس، وحدت جامعه اسلامی باشد
دبیرکل مجمع گفت: وقتی دشمن از بیرون نتواند به ما ضربه بزند سعی می‌کند از درون به ما ضربه بزند ،متأسفانه گروه‌های تکفیری و افراطی امروز از درون به جامعه اسلامی ضربه می زنند اگر ما وحدت را حفظ کنیم دشمن از درون هم توان ضربه زدن را نخواهد داشت؛ لذا بر همگان وظیفه است که وحدت را حفظ کنیم هم عقل این وظیفه را ایجاب می‌کند و هم شرع. در نصوص قرآنی و هم در نصوص وارده از نبی اکرم(ص) بر حفظ وحدت اسلامی به عنوان وظیفه بلکه به عنوان مهمترین فرائض دینی تأکید شده است.
 
وی تأکید کرد: امیدواریم همه ما چه شیعه  و چه سنی، چه ایرانی و چه غیر ایرانی در هر جای دنیا که هستیم با قدرت واحد و با همدلی و همبستگی کامل در مراسم روز جهانی قدس شرکت کنیم و شعار روز قدس، شعار وحدت جامعه اسلامی باشد. با همین شعار می‌توانیم گام‌هایی را به سوی وحدت امت اسلامی، تضعیف دشمن و متزلزل ساختن بنیاد‌های رژیم صهیونیستی برداریم.
 
اگر خیانت برخی از سران عرب منطقه نبود اساسا رژیم صهیونیستی شکل نمی‌گرفت
آیت الله اراکی پیرامون علت سکوت بسیاری از کشورهای عربی در قبال مسئله فلسطین، گفت: رژیم اشغالگر قدس با هماهنگی برخی رژیم های منطقه همچون عربستان شکل گرفت و اگر خیانت برخی از حکام و سران عرب منطقه و همچنین همدستی اینها با استعمارگران نبود اساسا رژیم صهیونیستی شکل نمی گرفت.
 
وی افزود: نطفه رژیم صهیونیستی بر اساس خیانت سران برخی رژیم‌های منطقه شکل گرفت و لذا آن چیزی که موجب پیدایش این رژیم شده همچنان موجب بقای این رژیم نیز است؛ بقای این رژیم مدیون خیانت‌های برخی حکام عرب و حکام مزدوری است که سعی دارند با توطئه‌های خود به شکلی از این رژیم حمایت کنند و این رژیم را سر پا نگه دارند ولی باید بدانند که این رژیم قطعا رفتنی است و با رفتن آن قطعا بنیاد رژیم‌های عربی وابسته به استکبار نیز متزلزل خواهد شد.

منبع : تنا

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

41 + = 43