وحدت، تنها عامل پیروزی بر دشمنان است

 

 

 

آیت الله مکارم شیرازی پیش از ظهر سه شنبه  در دیدار روسای قبایل عراق،گفت: عراق کشور شجاعت و فرهنگ و علم و کمال است؛ ایران و عراق دارای مشترکات فراوانی هستند که مهمترین آن وجود برادری بین هم است و به همین دلیل باید از این برادری صیانت کنیم.

 
این مرجع تقلید با اشاره به آیه قرآن کریم گفت: قرآن کتاب راهنمای اولین تا آخرین است و اگر همه مردم فقط به این آیه از قرآن عمل کنند که ما را به وحدت و جهاد تشویق کرده است آخرت و دنیای همه مردم تامین می شود.
 
وی خاطرنشان کرد: خداوند بیان کرده است که مسلمانان باید باهم متحد شده و در راه خدا جهادکنند؛ این جهاد همیشه به شکل نظامی نیست؛ بلکه ممکن است که در عرصه های فقهی و علمی و نظامی  متجلی شود.
 
آیت الله مکارم شیرازی اظهارکرد: جهاد و اخلاص وظیفه بسیار بزرگی است که خداوند به ما، نسبت به آن امر کرده است به همین جهت باید در این زمینه اقدام و جهاد خود را به اخلاص معطر کنیم.
 
وی خاطرنشان کرد: یکی از ابعاد هدایت ارایه راه برای رسیدن به مقصد است و قسمی از هدایت آن است که هادی دست ما را می گیرد و به سمت مطلوب و مراد هدایت می کند؛ هدایت خداوند هدایت از قسم دوم است، زیرا خداوند سلاح رسیدن به هدایت را به مردم ارایه کرده است.
 
این مرجع تقلید بیان کرد: اسلام دارای فرهنگ عظیمی است و این فرهنگ ما را به تمام فرهنگ های عالم محیط کرده است و اگر همه ما به این فرهنگ الهی ملتزم شویم می توانیم بر همه دشمنان خود غلبه کنیم.
 
وی بیان کرد: اسلام امروزه به سرعت درحال رشد است و کار به جایی رسیده است که یکی از متفکران و سیاست مداران آمریکایی بیان کرده است که یک روزی فرا می رسد که مردم آمریکا با صدای اذان از خواب بیدار می شوند.
 
این مرجع تقلید افزود: این مساله یک پیش فرض بسیار مهم لازم دارد وآن چیزی جز وحدت نیست، همه باید اهداف خود را خالص کنیم و در این مسیر حرکت کنیم ؛عنصر وحدت در این زمینه بسیار مهم و اساسی و زیربنایی است زیرا خداوند بیان فرموده است که اگر وحدت را حفظ نکنید دچار عذاب خواهید شد.
 
وی گفت: براساس امر خداوند متعال، همه ما باید متحد شویم و با احترام به عقاید یکدیگر اختلافات عقیدتی خود را بیان و در محافل علمی آن را بررسی کنیم،‌ولی هیچگاه نباید این مسایل باعث اختلاف و دشمنی شود.
 
این مرجع تقلید افزود: وحدت ملت ایران و عراق بسیارمهم و حساس است ؛ این دو ملت مشترکات فرهنگی و مذهبی بسیاری باهم دارند و همیشه میهمان نوازی بسیار مناسبی نیز در این زمینه باهم دارند و امیدواریم برکات این وحدت بتواند ما را در رسیدن به اهداف دینی مان کمک کند.