همه مسلمانان باید وحدت و انسجام خود را حفظ نماین

آیت الله العظمی صافی تاکید کردند: همه مسلمانان باید وحدت و انسجام خود را حفظ نمایند و از هرگونه افکار و اعمالی که موقعیت مسلمانان و عزت آنان را خدشه دار می کند پرهیز نمایند.

صبح امروز هیات متشکل از علما و اندیشمندان کشور اندونزی به همراه حجت الاسلام والمسلمین دکتر مختاری با آیت الله العظمی صافی در دفتر معظم له دیدار کردند.

ایشان ضمن خوشامدگویی و ابراز خرسندی از این دیدار گفتند:من از اول با برادران اندونزیایی آشنایی داشتم و از همان ابتدای استقلال این کشور از استعمار هلند، با آنان در ارتباط بودم و برای پیروزی کشور اندونزی بر استعمارگران و کسب استقلال دعا می کردم.

معظم له با اشاره به شرایط ویژه امروز کشورهای اسلامی همه امت اسلامی را به حفظ وحدت سفارش کردند و خاطر نشان ساختند: همه مسلمانان باید وحدت و انسجام خود را حفظ نمایند و از هرگونه افکار و اعمالی که موقعیت مسلمانان و عزت آنان را خدشه دار می کند پرهیز نمایند.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی افزودند: پیدایش گروه هایی همانند القاعده،داعش و سایر گروه های انحرافی و تکفیری همگی در راستای از بین بردن اسلام ناب و خدشه دار کردن اسلام حقیقی در برابر افکار عمومی دنیاست که لازم است همه امت اسلام در برابر آنان بایستند و از هویت اسلامی و دینی خود دفاع نمایند.

این مرجع تقلید با اشاره به آموزه های دین مبین اسلام، مبنی بر رحمت و برادری ابراز داشتند: اسلام برای همه رحمت و انسانیت می خواهد، اما گروه های منحرفی مانند داعش برای بدنام کردن اسلام به وجود آمدند.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی خطر داعش را یک فتنه برای اسلام و مسلمین توصیف کردند و با اشاره به نقش علمای بزرگ اسلام تاکید کردند:در این فتنه ای که دامنگیر اسلام و مسلمین شده است نقش علمای اسلام ،نقش مهم و تعیین کننده است و لازم
است که همه علما و بزرگان اسلام با همکاری و همدلی خود این خطر بزرگ را دفع نمایند.

ایشان با اشاره به فعالیت های دینی کشور اندونزی گفتند:امروزه کشور بزرگ و مهم اندونزدی در میان کشورهای اسلامی باعث افتخار است و باید همین وحدت و یکپارچگی خود در برابر استعمار گران و تکفیری ها حفظ نمایند.

معظم له در پایان با بیان ضرورت تمسک به دستورات پیامبر گرامی اسلام افزودند: ما نسبت به همه مذاهب اسلامی احترام قائل هستیم و باید تلاش نماییم که با سرلوحه قرار دادن دستورات پیامبر گرامی اسلام و آموزه های قرآن مجید، فتنه داعش و سایر گروه های منحرف را خاموش نماییم.

خاطر نشان می شود در هیات علما و اندیشمندان اندونزی کیایی مستمین ارشد رئیس مجلس العلما شهر ماکاسار ، کیایی مدرک القاری عالم برجسته دینی ، پروفسور امام سوپرایگو استاد دانشگاه ، پروفسور افلاطون مختار رئیس دانشگاه اسلامی رادن فتح ، دکتر احسان رامبه رئیس نهاد جوانان سازمان محمدیه ، دکتر داود پولیراجا موسس مجلس ” الاخوه للسنی و الشیعه ” و پروفسور دکتر درویش هود قائم مقام دانشگاه علوم قرآنی جاکارتا حضور دارند.

دکمه های اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

46 − = 44