همبستگي شيعه و سني در ايران مي تواند الگوي همه كشورهاي اسلامي قرار گيرد

 

 

 

 

دكتر ” منوچهر متكي ” معاون بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتقاد از سياست هاي آمريكا و رژيم صهيونيستي در حمايت از گروه هاي تروريستي و تكفيري از جمله داعش ؛ گفت : دشمنان اسلام با حربه مذهب عليه مذهب ؛ آتش فتنه را در كشورهاي اسلامي افروختند.

 

 

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)؛ وي روز چهارشنبه با اشاره به تاثيرات شگرف انقلاب اسلامي در سراسر جهان و بيداري اسلامي در اروپا و دنياي غرب گفت : فتنه افروزي دشمنان در شرايطي صورت گرفت كه با تولد دوباره اسلام ؛‌گروه گروه از جوانان در اروپا به اسلام گرايش پيدا كرده بودند.

 

دكتر متكي در همايش “‌نقش تكفير و تفرقه در تضعيف قدرت جهان اسلام ” كه از سوي بعثه مقام معظم رهبري در مكه مكرمه برگزار شد ؛ با بيان اين مطلب كه داعش و گروههاي تكفيري با هدف ايجاد درگيري و خشونت در بين مسلمانان طراحي شده است ؛ گفت : داعش خطرناك ترين طراحي است كه در طول نيم قرن اخير عليه جهان اسلام و انقلاب اسلامي شكل گرفته است .

 

وزير اسبق امور خارجه ايران گفت :‌ ترديدي نيست كه داعش يك سناريوي اسرائيلي ؛ طراحي آمريكايي و با دلارهاي نفتي در منطقه ما شكل گرفت و جوانان عاشق اسلام را با انحراف به سمت ديگري كشاندند و معلوم نيست با شكست نظامي داعش ؛ اين جوانان در كدام مسلخ ديگر بكار گرفته خواهند شد .

 

دكتر متكي اضافه كرد : دشمنان با ابزار داعش ؛ چهره اي خشن و خشونت بار از اسلام رحماني به جهانيان نشان داده اند و اگر رژيم غاصب و اشغالگر صهيونيستي ميلياردها دلار هزينه مي كرد ؛ چنين تصوير وارونه اي از اسلام را نمي توانست به جهانيان نشان دهد.

 

وي با اشاره به ضرورت وحدت و همبستگي امت اسلامي گفت : شيعه و سني هميشه زندگي مسالمت آميزي در كنار هم داشته اند و هدف داعش ايجاد دشمني و كينه بين پيروان مذاهب اسلامي است.

 

وزير اسبق امور خارجه ايران بااشاره به تاكيدات امام راحل و مقام معظم رهبري مبني بر ضرورت همبستگي و وحدت ميان شيعه و سني تاكيد كرد : نسخه شفا بخش بيماري مزمن تفرقه ؛ وحدت و همبستگي است.

 

متكي، جمهوري اسلامي ايران را پرچمدار وحدت در جهان اسلام دانست و گفت : همبستگي و دلبستگي شيعه و سني در ايران مي تواند الگوي همه كشورهاي اسلامي قرار گيرد.

 

وي در بخش ديگري از سخنانش به نقش مهم و تاثيرگذار امام خميني (ره) به عنوان بنيانگذار انقلاب اسلامي و تاثيرات شگرف نهضت امام راحل در منطقه و جهان اشاره كرد و گفت : امام خميني (ره) اسلام را احيا كرد و به مسلمانان عزت و شرف داد.

 

وي گفت كه اكنون نيز محور اصلي انديشه و فكر مقام معظم رهبري به عنوان جانشين برحق امام؛ تقريب مذاهب اسلامي است و همه شيعيان و اهل تسنن بايد براي تقويت پايه هاي وحدت و همبستگي تلاش كنند.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 4 =