همایش بین‌المللی «میراث مشترک ایران و عراق» برگزار می شود

همایش بین‌المللی «میراث مشترک ایران و عراق» با سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ، رئیس کتابخانه ملی و ئیس دانشگاه کوفه برگزار می شود.

حجت الاسلام سیدصادق حسینی اشکوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به برگزاری همایش بین المللی «میراث مشترک ایران و عراق» در قم اظهار داشت: این همایش در روز ۱۴ اسفند در قم و ۱۶ اسفندماه در تهران برگزار می‌شود.

رئیس مجمع ذخایر اسلامی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ مهمان خارجی به این همایش دعوت شده‌اند، افزود: همایش بین‌المللی «میراث مشترک ایران و عراق» پنج شنبه ۱۴ اسفند ماه در مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) قم با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری همایش میراث مشترک ایران و عراق در تاریخ ۱۶ اسفندماه در محل کتابخانه ملی تهران، تصریح کرد: همایش بین المللی «میراث مشترک ایران و عراق» در روزهای ۱۴ و ۱۶ اسفند در محل‌های مذکور از ساعت ۹ تا ۱۸ برگزار می‌شود.

حجت الاسلام حسینی اشکوری با اشاره به حضور بیش از ۱۰۰ مهمان خارجی در این همایش عنوان کرد: اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های مختلف و نیز صاحبان آثار ارسالی به همایش بین المللی «میراث مشترک ایران و عراق» از جمله شرکت کنندگان در این مراسم هستند.

رئیس مجمع ذخایر اسلامی با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ مقاله تاکنون به دبیرخانه همایش ارسال شده است، خاطرنشان کرد: رونمایی و گفت‌و‌گو با مولفان ۵۰ اثر ارسالی به دبیرخانه از دیگر برنامه‌های این همایش است.

مرجع :تسنیم