هفته وحدت به عنوان یک بازخوانی برای تقریب و همگرایی در نظر گرفته شود

 

 

 

 

 

 

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر اهمیت مسئله وحدت در جهان اسلام، گفت: وحدت یک محتوای قوی و سنگین با پشتیبانی ستون عظیم آیات قرآنی است.

 

 

آیت‌ الله عباسعلی سلیمانی، عضو شورای عالی مجمع تقریب و نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار تقریب(تنا) با اشاره به درپیش بودن هفته وحدت و کنفرانس وحدت اسلامی اظهار داشت: هفته وحدت بر اساس دائر مدار وجود مبارک نبی اکرم(ص) و ولادت آن حضرت است وگرنه جامعه اسلامی باید همه وقت وحدت داشته باشد.

 

وی افزود: وحدت یک داروی مقطعی برای جهان اسلام نیست بلکه باید فضای معنوی و همیشگی امت اسلامی باشد؛ وحدت مثل نماز و روزه و حج و امر به معروف و نهی از منکر  یک پدیده حیاتی برای امت مسلمان و همچنین یک تکلیف شرعی برای مسلمانان است.

 

آیت الله سلیمانی بیان داشت: با توجه به این که یکی از نقاط مشترک امت اسلامی وجود نازنین پیامبر گرامی اسلام(ص) است سعی شد که بر مبنای دو قول زمان ولادت از دیدگاه شیعه و اهل سنت یعنی ۱۲ و ۱۷ ربیع الاول این هفته را به عنوان یک بازخوانی برای تقریب و همگرایی در نظر گرفته شود نه این که هفته وحدت تنها در این هفته محصور شود؛ ما باید پایگاه و پایلوت وحدت را در این هفته قرار دهیم و در همه روزهای سال مسئله وحدت را سرلوحه اعمال خویش قرار دهیم.

 

وی در ادامه تاکید کرد: مسئله وحدت یک مسئله نوظهور در عالم اسلامی نیست بلکه یک محتوای قوی و سنگین و با پشتیبانی ستون عظیم آیات قرآنی می باشد؛ وحدت ریشه گرفته از قران کریم است لذا وقتی ما بحث وحدت را بتوانیم مبتنی بر آیات الهی و سیره رسول الله بازگو کنیم، کسانی که آهنگ تفرقه سر می دهند خود به خود به حاشیه رانده می شوند.

 

 

 

 

دکمه های اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 2 =