نشان دادن راههای همبستگی اسلامی مهمترین رسالت یک رسانه تقریبی است

 

 

 

 

معاون راهبردی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد: رسانه تقریب مدرسه ای است که در آن همه پیروان مذاهب اسلامی از آن درس می گیرند.

 

 

دکتر سید احمد زرهانی امروز در گفتگو با خبرنگار تقریب(تنا) در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها، با اشاره به اهمیت رسانه های تقریبی، بیان داشت: تغذیه افکار عمومی و نشان دادن راههای همبستگی مهمترین رسالت یک رسانه تقریبی است.

 

وی با بیان این که مقام معظم رهبری همواره دغدغه ایجاد همگرایی بین مسلمانان را دارند، گفت: بر این اساس ایشان چند سال پیش سالی را به عنوان اتحاد ملی و انسجام اسلامی تعیین کردند که می تواند سبقه هر سال را داشته باشد.

 

رئیس سازمان سما افزود: نقش رسانه ایجاد آگاهی وکنار زدن جهل و روشن کردن حقیقت است؛ تنویر افکار عمومی به وسیله رسانه باعث می شود تنش ها هم در سطح ملی و هم در سطح جهان اسلام کم شود.

 

وی در ادامه با اشاره به اقدامات جریهانهای تکفیری در جهان اسلام، اظهار داشت: امروزه جریانهای تکفیری در جهت ایجاد فضای وهم آلود خفقان ترور، سرکوب تلاش می کنند؛ ما نقطه مقابل آنها هستیم و پرچم وحدت و همگرایی را بالا برده ایم لذا در این جنگ نرمی که دنیا علیه اسلام ناب به راه انداخته و یک اتحاد نامقدس بین استکبار جهانی و تکفیریها ایجاد شده است رسانه ها کاملا می توانند با یک هدف گیری درست افکار عمومی را روشن کنند و سره را از ناسره جدا کنند.

 

زرهانی افزود: شکی نیست که مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به عنوان یک جریان خوش نام در جهان اسلام پرچمدار ایجاد رسانه های تقریبی است و ندای تقریب هم بعد از انقلاب اسلامی از ایران بلند شد ابتدا امام راحل بر وحدت مسلمین تاکید ویژه داشتند و همچنین مقام معظم رهبری سال۱۳۶۹ مجمع تقریب را پایه گذاری کردند.

 

وی در ادامه تصریح کرد: امروز تقریب در یک کفه و تکفیر هم در کفه دیگر هستند؛ خوشبختانه تقریب روبه صعود و تکفیر روبه افول است؛ به عنوان مثال شیخ احمد الطیب رئیس الازهر اعلام می کند تقریب ضروری است و می گوید جهان اسلام دو بال دارد یکی شیعه و دیگری سنی که جهان اسلام با این دو بال می تواند پرواز کند.

 

وی افزود: بر این اساس رسانه های تقریبی در حقیقت پیشانی نظام تقریب هستند و نورافکنی هستند که افق ها را روشن می کنند و هر چه قدر بتوانند بیشتر تلاش کنند اثرگذاری بیشتری خواهند داشت و اثرات تکفیریها و استکبار را از بین می برند.

 

 

 

 

 

دکمه های اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

45 − 36 =