نامه تشکر پاپ به آیت‌الله مکارم‌شیرازی

 

 

 

در پی ارسال نامه تشکرآمیز آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید به جناب پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان درمورد مبرا دانستن اسلام از خشونت و ترور، واتیکان نیز طی نامه‌ای رسمی و محترمانه مراتب تشکر خود را اعلام نمود.

 

 

در ادامه این نامه که از طریق سفارت جمهوری اسلامی ایران در واتیکان ارسال شده، آمده است: «همان طور که استحضار دارید، پیام همه ادیان(به خصوص ادیان توحیدی) قبل از هر چیز، پرستش مطلق خداوند و سپس احترام و مهربانی به همه انسان هایی است که با آنها دیدار می کنیم. به همین دلیل اعمال خشونت، به خصوص وقتی که به نام خدا و دین انجام می شود، اهانت به خدا و ظلم عظیم به قربانیان است.»

 

در این نامه تصریح شده است: «رهبران دینی امروز باید بیش از گذشته برای حفظ کرامت همه انسان ها و حقوق اساسی آنها با هم فریاد سر دهند.»

 

پاپ فرانسیس طی مصاحبه ای مطبوعاتی در ضمن سفر به لهستان، نسبت دادن خشونت و ترور را به اسلام، بلکه به همه ادیان الهی مردود دانسته بود.

 

آیت الله مکارم شیرازی در نامه ای به پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان، که روز سی اُم مردادماه جاری در پایگاه اطلاع رسانی این مرجع تقلید منتشر شد، از مواضع وی در مبرا دانستن اسلام از خشونت تقدیر کرد.

 

وی در این نامه تصریح کرده بود: از این که جناب عالی در مصاحبه خود طی سفر به لهستان، نسبت دادن خشونت و ترور را به اسلام بلکه به همه ادیان الهی مردود دانسته اید، بسیار خوشوقتم. موضع منطقی جناب عالی در قبال دین اسلام و مبرا دانستن آن از اقدام های ضدانسانی گروه های تکفیری چون داعش(که در روزهای اخیر مجددا اعلام شد)، شایسته تحسین است.

 

 

 منبع: ایرنا

 

دکمه های اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 1 =