مملکتی که بانوی بزرگ خلقت الگوی اوست باید الگوی جهانیان باشد

آیت الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سخنانی در همایش بین المللی میلاد فاطمه بانوی مهر ام ابیها(س) که در سالن همایش های برج میلاد…. در حال برگزاری است، با بیان این مطلب، خاطرنشان کرد:افتخار ماست که بیت فاطمه جایی است که قلب همه ما در آن می تپد.

وی در ادامه اظهار داشت:این بیتی که خداوند در قرآن کریمش آن را عالی ترین خانه و برترین خانه می داند از آن پاکی می جوشد و به همه جهان از این خانه پاکی اهدا و اعطا می شود و آن خانه، خانه فاطمه(س) است.

دبیرکل مجمع تقریب در ادامه بیان داشت: خاستگاه نور در زمین و آسمانها چنین خانه هایی است در این خانه ها طهارت و پاکی بنیان نهاده شده و اهل بیت عصمت و طهارت نتیجه آن است.

وی جامعه حقیقی اسلام را جامعه پاکی توصیف کرد که از این بیت بهره گرفته باشد، تصریح کرد:خانه فاطمه(س) پاکی را به جهانیان عطا کرده و ۱۱معصوم از این دامان به جهانیان معرفی شد و امامان معصومی که به جهانیان اعطا شده است.

آیت الله اراکی افزود: اگر دامان فاطمه نبود و حسین فاطمه نبود تقوا و ارزشها در دینا از بین می رفت؛ امروز اگر نامی از خدا و انبیاء و ارزشها برده می شود و عدالت و تقوا و ارزشها همچنان در جامعه بشری مطرح است وامدار دامان فاطمه(س) است.

وی با بیان این که هیچ خانه ای مثل خانه فاطمه(س) شهید پرور نبوده است ، گفت:فاطمه به عنوان الگوی پاکی ها در عالیترین شکل و درجه و در بالاترین مرتبه جلوه گر بوده است و جهانیان باید از این الگو بهره گیرند.

دبیرکل مجمع تقریب در پایان ضمن تقدیر از تلاشهای برگزارکنندگان این همایش ابراز امیدواری کرد اتحادیه جهانی زنان مسلمان در اهداف خود و خصوصا همگرایی زنان مسلمان جهان موفق باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 1 =