مفتی اعظم سوریه : پیروزی در سوریه و عراق محقق شده است /اندیشه تقریب ما را به صراط مستقیم راهنمایی می کند

 

 

شیخ بدر الدین حسون، مفتی اعظم سوریه در مراسم افتتاحیه سی و یکمین کنفرانس وحدت اسلامی با اشاره به پیروزیهای رزمندگان اسلام در عراق و سوریه علیه گروه تروریستی داعش گفت: به شما بشارت می دهم که پیروزی در سوریه و عراق محقق شده است.

 

 

مفتی اعظم سوریه گفت: سوریه پیروز شد و و رزمندگان با تقدیم جانهای خود، تفکر را احیا کردند؛ البته اکنون تنها جنگ نظامی در سوریه تمام شد ولی باید به جنگ فرهنگی و تمدنی ادامه دهیم؛ همه ما امروز مسؤولیت بزرگی برعهده داریم؛

شیخ حسون ادامه داد: آنهایی که جنگ علیه سوریه را پی ریزی کردند، بر خلاف واقع این جنگ را جنگ قومیتی و جنگ بین شیعه و سنی نامیدند، باید از دشمنان پرسید چه کسانی در مساجد فرزندان و خانواده های شیعه و سنی را کشت؟

وی افزود: از رهبران القاعده و داعش باید پرسید وقتی آمریکا به بمباران مردم سوریه مشغول بود چه کسی توانست موضع را خاتمه دهد؟ جز ایران بود! سوریه با وحدت ایجاد شده توسط ایران اسلامی پیروز شد و ایران همچنان این رسالت بزرگ را ادامه می دهد.

مفتی اعظم سوریه ادامه داد: اسلام همان راه مستقیم است و ما امروز هلال شیعی یا هلال سنی نداریم، دشمن در عراق و سوریه شکست خورد  و ما با اذن الهی بعد از پیروزیهای بغداد، حلب، دیرالزور و حمص به قدس خواهیم رسید.

وی ادامه داد: راهی که رزمندگان سوریه به آن چنگ زدند و پیروز شدند، صراط مستقیم بود؛ اندیشه تقریب که ایران اسلامی سالهای سال است آن را دنبال می کند و رسالت آن را بر عهده دارد، ما را به صراط مستقیم راهنمایی خواهد کرد و به وسیله آن با توطئه های دشمنان مقابله خواهیم کرد.

شیخ حسون  از تشکیل مجمع اتحادیه علمای اسلام در عراق، سوریه، پاکستان و افغانستان خبر داد و گفت: با شرکت در این اجلاس مسؤولیت ما پایان نخواهد یافت، بلکه اتحادیه علمای تقریبی باید فعالیتهای خود را در این مسیر افزایش دهند.

وی با بیان اینکه تلاش و توطئه دشمن برای  فراموشی مسأله فلسطین بود گفت: ما به خاطر ایمانی که بین خود داشتیم این مسأله مهم جهان اسلام را فراموش نکردیم، همه ما قبل از اینکه کرد، فارس، عرب و .. باشیم مسلمان هستیم و در صراط مستقیم گام بر می داریم؛ پیامبر(ص) تأکید داشت که در بین امت خود صلح را نشر دهید و ما باید در اندیشه خود این اعتقاد و ایمان را حفظ کینم.
 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست