مفتی اعظم سوریه در کنفرانس وحدت اسلامی: از الازهر و مراکز اسلامی در جهان اسلام دعوت می کنیم در صفی واحد در برابر دشمنان بایستند

 

 

 

 

 

مفتی اعظم سوریه با تاکید بر لزوم وحدت در جهان اسلام از الازهر مصر ودیگر سازمانها و مراکز اسلامی در جهان اسلام خواست در صفی واحد در برابر دشمنان اسلام بایستند.

 

 

شیخ بدرالدین حسون در مراسم افتتاحیه سی امین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام صادق(ع)، گفت: آزادی حلب از چنگال تروریستها و همزمانی آن با این مناسبت را به فال نیک می گیریم.
 
وی افزود: حلب آوردگاه ادیان و مذاهب مختلف بوده است و آنها با هم همواره همزیستی مسالمت آمیز داشته اند؛ اما این شهر در سالهای اخیر به ویرانه ای تبدیل شده است؛ چه کسی آن را به این روز انداخته است؟ طبیعتا گروههای تکفیری به سردمداری دشمنان اسلام عامل آن بوده اند.
 
مفتی سوریه با اشاره به مسئولیت خطیر علمای جهان اسلام گفت: کمک های ایران و لبنان ثابت کرد که آتشی که اینک در جهان اسلام به راه افتاده ناشی از عوامل مذهبی نیست بلکه جنگ استکبار و استعمار بر ضد مسلمانان است و علما باید در این راستا هوشیار باشند و به آگاه سازی بپردازند.
 
وی افزود: وضعیت سومالی، الجزایر، لیبی و… را ببینید آیا درگیریها و کشتار در آن ها به دلیل جنگ شیعه و سنی است؟جواب منفی است؛ بی شک این توطئه دشمنان اسلام است.
 
حسون با تقدیر از کمکهای کشورمان به سوریه در مقابله با جریانهای تکفیری، بیان داشت: ایران اسلامی با رهبری و ملت و دولت خود برای یاری حق و عدالت به سوریه امده تا برادران خود را یاری کنند؛ امروز در کنفرانس وحدت اسلامی از الازهر مصر ودیگر سازمانها و مراکز اسلامی در جهان اسلام دعوت می کنیم در صفی واحد در برابر دشمنان اسلام بایستند.
 
وی درپایان تاکید کرد:بیایید همه سنت پیامبر(ص) را به پا داریم و بعد از پیروزی اخیر در حلب ثابت شد که هلال شیعی در کار نبود بلکه بدر اسلامی باعث این پیروزی بود؛ این پیروزی را به رهبری و دولت و ملت ایران و سوریه تقدیم می کنیم و امیدواریم همه ما روز قدس گردهم آییم و نماز جماعت را به پاداریم همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی این وعده را داده اند.