مسجد مکی زاهدان میزبان ” کاروان منادیان وحدت “

 

 

محفل نورانی قرآن با حضور مولوی عبدالحمید امام جمعه زاهدان ، آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه استان سیستان و بلوچستان و حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب و رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی در مسجد مکی زاهدان برگزار شد.

 

در این محفل نورانی که با حضور خیل عاشقان به ساحت قدسی قرآن برگزار شد هیات اعزامی از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به اجرای برنامه قرآنی پرداختند.

در آغاز این برنامه که عصر چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه برگزار شد قاری بین المللی قرآن آقای سجاد پروین نژاد با صدای زیبای خویش همه را بهرمند ساخت .پس از آن گروه بین المللی ولیعصر(عج) در دو قطعه به مناسبت دهه مبارک فجر و مدح پیامبر گرامی اسلام به اجرای برنامه پرداخت و در ادامه حافظ محترم کل قرآن هم به سوالات قرآنی پاسخ گفت .سپس نوبت به قرائت استاد بین المللی قرآن آقای احمدی وفا رسید که ایشان هم به زیبایی هر چه تمام تر به قرائت پرداخت.

در ادامه مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی ضمن تقدیر ویژه از این کاروان قرآنی و به ویژه حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب و نیز قدردانی از حضور امام جمعه زاهدان آیت الله سلیمانی اظهار داشت: مظهر وحدت امت اسلام همین قرآن کریم است و اگر بخواهیم این همبستگی و همگرایی بیشتر شود قطعا اینگونه محافل نقش مهمی خواهد داشت.

پایان بخش این محفل قرآنی با سخنرانی آیت الله سلیمانی امام جمعه زاهدان و نماینده ولی فقیه در این استان همراه بود که ایشان از میزبانی مسجد مکی و از اهتمام شخص مولوی عبدالحمید به این برنامه تشکر نمود.

آیت الله سلیمانی افزود: چندسال قبل نخست وزیر بریتانیا گفته بود مادامی که مسلمانان قرآن دارند و نام محمد در امت اسلام طنین انداز است و قبله همه آنها به سمت کعبه است ما نمی توانیم در بین آنها نفوذ کنیم . وباید برای پیاده سازی نقشه های خود در میان مسلمانان نام محمد را محو  ، کعبه را ویران  و قرآن را پنهان سازیم .

وی در ادامه گفت: این گونه محافل و جلسات قرآنی قطعا بر خلاف خواسته دشمنان اسلام وموجب خنثی سازی نقشه های شوم آنهاست و میزبان محترم با اعتقاد کامل به وحدت  و تقریب مذاهب نقشی مهم در برقراری وحدت و اخوت بین مردم عزیز اهل سنت و تشیع دارد .

وی در پایان از همگان خواست که با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن یکبار دیگر اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را به دنیا نشان دهند.   

 

 

 

 

دکمه های اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 1 =