فقدان آیت الله تسخیری ثلمه ای جبران ناپذیر بر پیکره اسلام است

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: آیت الله تسخیری در طول عمر با برکتشان دارای تجربه فراوان و کم نظیری بودند، کمتر شخصیتی به این تجربیات دست پیدا کرده بود خصوصا در عرصه های فرهنگی ، اجتماعی ، قرآن و حدیث بسیار توانا و یک سرمایه گرانبها قلمداد می شدند.
آیت الله عباسعلی سلیمانی عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفتگو با تقریب با اشاره به ابعاد شخصیتی آیت الله تسخیری اظهار داشت: حضرت آیت الله تسخیری طی مدتی که در نجف اشرف محضر آیت الله صدر(ره) به تحصیل مشغول بودند کاملا به مبانی فقهی ، اصولی و مباحث روایی و احادیث اشراف کامل پیدا کردند که باعث شده بود از ایشان شخصیتی تمام عیار در عرصه وحدت پدید آورد.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری به تبیین دایره تاثیرگذاری ایشان در جهان اسلام پرداخت و گفت: حضرت آیت الله تسخیری در جهان اسلام و دنیای اهل سنت نیز یک جایگاه ویژه ای داشتند؛ مجمع فقهی اهل سنت با مرکزیت جده که برای اهل سنت دارای جایگاه ویژه ای دارد؛ نام ایشان را در کنار مولوی عثمانی که یک فقیه نامدار اهل سنت به شمار می آید قرار دادند و این از تعامل بسیار سازنده و زیبای این بزرگوار بوده است که همگان در برابر ایشان متواضعانه کرنش می کردند.

آیت الله سلیمانی عنوان کرد: انتخاب ایشان برای مجمع جهانی تقریب از سوی رهبری یک انتخاب شایسته بود و در انجام امور جهان اسلام پویا و قدرتمند فعالیت ها را با موفقیت هدایت می کردند.

وی اظهار داشت: فقدان این عالم بزرگوار ثلمه سنگین و خلا عظیمی برای مجمع جهانی تقریب است ایشان عنصر و حلقه ای بی مانند قلمداد می شدند که بعد از حضرت ایت الله واعظ زاده خراسانی به زیبایی این مسیر را مدیریت کردند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اشراف خوبی که ایشان بر آیات قرآنی و  احادیث داشتند با مسلمانان شیعه و سنی به زیبایی سخن می گفتند و ضمن اینکه در مقام عمل نیز از هیچ اقدامی دریغ نکردند و این عاملیت را عزیزان اهل سنتی که با ایشان ارتباط داشتند، تایید می کردند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 5