عمر وهابیت رو به پایان است/ مکه و مدینه از آن وهابیت نیست؛ همه مسلمانان باید در انجام امور اسلامی آزاد باشند

 

 

 

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: جهاد فرهنگی از جهاد نظامی برتر و بالاتر است و امروز بیشتر از هر چیزی به این عرصه نیاز داریم.

 

 

آیت الله مکارم شیرازی در همایشی در مشهد، جهاد را از ارکان مهم در اسلام خواند و آن را شامل عرصه های فرهنگی، نظامی، اقتصادی و جهاد با نفس برشمرد و گفت: جهاد فرهنگی از جهاد نظامی برتر و بالاتر است و امروز بیشتر از هر چیزی به این عرصه نیاز داریم.

 

این مرجع تقلید تاکید کرد: همان گونه که در عرصه نظامی هر مرزی مورد تهاجم قرار می گیرد، ‌باید دید دشمن در عرصه فرهنگی کجا را مورد هجمه قرار داده است.

 

این مرجع تقلید در ادامه خاطرنشان کرد: در کشور مشکلات مختلفی هست اما همانطور که دشمن در ابتدای انقلاب اسلامی حمله کرد و همه دنیا با ما می جنگید و در نهایت به جایی نرسیدند، امروز می بایست همان را مدنظر داشت و نباید مردم را نا امید کرد.

 

آیت الله مکارم شیرازی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه عمر وهابیت در آینده نزدیک به پایان خواهد رسید، گفت:‌ داعش و داعشیان کسانی هستند که مقدسات اسلامی را به بازی گرفتند و فجایع و جنایت زیادی انجام داده و افرادی بی گناه را اعدام و فَحشای بسیار منکری را به نام جهاد نکاح در میان خود معمول کردند که همه این امور محصول وهابیت است.

 

این مرجع تقلید با اشاره به مسئله زیارت و احترام به قبور در میان همه مسلمانان، یادآور شد: همه برای گذشتگان احترام قائل می شوند در حالی که وهابیون معتقدند که این امر بت پرستی است علیرغم اینکه خودشان خانه خدا را طواف می کنند و حجر الاسود را می بوسند؛ در واقع طواف و بوسیدن سنگ «اسود» هم می تواند از نظر آنان نوعی بت پرستی باشد ولی ما به احترام اینکه بنا و سنگی مقدس و محترم است، احترام می کنیم.

 

وی با بیان اینکه وهابیون گرفتار اوهام غلط هستند و تصور می کنند که این امور شرک است در حالی که خود پیامبر(ص) نیز به زیارت قبور می رفتند، خطاب به آنان اظهار کرد: مکه و مدینه از آن شما نیست؛ همه مسلمانان باید در انجام امور اسلامی آزاد باشند در حالی که وهابیون می خواهند عقایدشان را بر همه تحمیل کنند.