شکل گیری امت واحده نیازمند نگاه حداکثری به وحدت است

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مختاری رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی صبح امروز با حضور در بیست و چهارمین کارگاه آموزشی آشنایی با فرق و مذاهب در جمع معلمان وطلاب استان خراسان شمالی به سخنرانی پرداخت .

در این جلسه که با موضوع گرایش ها و رویکردها ی وحدت وتقریب مذاهب برگزارشد حجت الاسلام والمسلمین مختاری ضمن اشاره به ضرورت نگاه حداکثری به مقوله وحدت ، افزود : شکل گیری امت واحده با نگاه حداقلی به وحدت امکان پذیر نمی باشد . تقریب به معنا و مفهوم عام که مورد نظر امام و رهبری بوده است هنوز محقق نشده است چراکه به رویکرد حداکثری نیاز دارد .

دکتر مختاری با بیان دیدگاه امام خمینی درزمینه وحدت تصریح کرد : قرائت حداکثری در زمینه وحدت ، پرهیز از اختلافات و تاکید بر مشترکات مد نظر امام خمینی بود . در تمام زوایا وریشه های رفتارهای اجتماعی مسلمانان در سیاست ، اقتصاد و فرهنگ باید نگاه حداکثری به وحدت وجود داشته باشد .

رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی افزود : در پژوهشگاه مطالعات تقریبی تا کنون ۵۰ جلد کتاب در زمینه احادیث مشترک تالیف شده که بیش از نیمی از آن چاپ شده و ما بقی در حال چاپ است . این کتاب ها در حوزه علوم قرآنی ، طب ، اقتصاد، زکات ، فقه و … بوده است .

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به فعالیت های بین المللی پژوهشگاه بیان داشت :هیاتی از علما و مفتیان اندونزی اول مهر به دعوت پژوهشگاه به قم می آیند و در بحث ها و نشست های ما که باعث نزدیکی دیدگاه ها می شود شرکت خواهند کرد .

خاطر نشان می شود در پایان جلسه دکتر مختاری به پرسش های مطرح شده از سوی معلمان و طلاب پاسخ داد .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

65 + = 68