شب شعر فاطمه(س) « بانوی مهر ـ ام‎ابیها » برگزار شد

 

 

 

 

 

 

شب شعر “فاطمه(س)، بانوی مهر ـ ام‎ابیها” با حضور آیت الله اراکی و جمعی از شاعران و اساتید پنج شنبه ۱۹ اسفند در تهران برگزار شد.

 

 

شب شعر “فاطمه(س)، بانوی مهر ـ ام‎ابیها” با حضور آیت‌الله “محسن اراکی” دبیرکل مجمع جهانی تقریب، “محمود صلاحی” معاون فرهنگی هنری شهرداری تهران، حجت‎الاسلام والمسلمین دکتر “سیدمحمود نبویان” معاون امور فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب و رییس پژوهشگاه مطالعات تقریبی ، دکتر “طوبی کرمانی” دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان و جمعی از اساتید و شاعران مسلمان و دیگر ادیان توحیدی شامگاه پنج شنبه درسالن همایش سعدی برج میلاد تهران برگزار شد.

 

در این مراسم شعرای حاضر از جمله محمد علی مجاهدی، حجت الاسلام جواد محمد زمانی، سید حمید رضا برقعی و عباس احمدی اشعاری در وصف فاطمه زهرا(س) سرودند.

 

همچنین در این مراسم “طوبی کرمانی” دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان طی سخنانی با بیان اینکه برگزاری شب‌های شعر تنها بهانه‌ای برای سخن گفتن و شعر سرودن از بهانۀ عالم هستی، حضرت زهرا(س) است، گفت: این برنامه، نخستین شب شعر دربارۀ صدیقة طاهره (س) است.

 

وی افزود: هشت ماه پیش آیت‌الله اراکی خواستار برگزاری شب شعری حول محور فاطمۀ زهرا(س) از اتحادیه جهانی زنان مسلمان شد و اتحادیه نیز از همان زمان، مقدمات برگزاری این ویژه‎برنامه را آغاز کرد.

 

دکتر کرمانی با اشاره به رشد و نمو شاعران جوان و با انگیزه که توسط اساتید و شاعران انقلابی و پیشکسوت کشورمان تربیت شدند، اظهار کرد: بنا به سفارش آیت‌الله اراکی مبنی بر رشد و بالندگی شاعران جوان، اینک فراخوان شعری را آغاز می‌‌کنیم تا از برترین‎ها نیز در سال آینده بهره ببریم.

 

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان با اشاره به ۸ مارس که به عنوان روز زن نامگذاری شده است، گفت: امروز شاهد این هستیم که در بسیاری از کشورها، روز ولادت حضرت زهرا(س) به عنوان روز زن شناخته شده اسـت. به عبارت دیگر، امروز نزد بسیاری از زنان جهان، ولادت زهرا(س) محور وحدت مردم جهان است.

 

“محمود صلاحی” معاون فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز در این مراسم با اشاره به برگزاری محافل شعر جهت گرامیداشت شعرای بزرگ در گذشته، از ایجاد ساختمانی توسط شهرداری تهران با عنوان “خانۀ شعر سازمان فرهنگی هنری شهرداری” خبر داد.

 

وی گفت: تاریخ و هویت دینی ما سرشار از افتخاراتی است که اگر در ظرف هنر قرار گیرد، موجب ماندگاری آنها خواهد شد.

 

معاون فرهنگی هنری شهرداری تهران با تأکید بر اینکه امروز سایت‎ها و ماهواره‎های دشمنان در پی تقابل با این هویت دینی هستند، تأکید کرد: باید رفتاری مناسب در قبال این فعل دشمنان نشان دهیم، لذا باید هنرمندان در این عرصه بیش از پیش ورود و هویت دینی و تاریخی ملتمان را در جلوه‎های هنری نمایان کنند.

 

در ابتدای این برنامه نیز حجت الاسلام سید محمود نبویان معاون امور فرهنگی مجمع جهانی تقریب ضمن خیر مقدم به مهمانان و شاعران، طی سخنانی پیرامون منزلت حضرت فاطمه زهرا(س) برگزاری این گونه برنامه ها با حضور شاعران مذاهب مختلف اسلامی و حتی سایر ادیان توحیدی را بسیار مؤثر دانست.

 

لازم به ذکر است، این برنامه با همکاری مجمع جهانی تقریب و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار گردید.

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 5