سخنرانی رئیس جمهور در بیست و هشتمین کنفرانس وحدت

دکترروحانی تاکید کرد : اگر ما دنبال وحدت و اتحاد هستیم باید صدای اهانت کنندگان به مقدسات مذاهب دیگر را یکصدا محکوم کنیم .

رئیس جمهوری اسلامی ایران در مراسم افتتاحییه بیست وهشتمین کنفرانس وحدت اسلامی در تهران در سخنانی با بیان اینکه نمی توان با شعار و کنفرانس به وحدت دست یافت گفت : باید برای این منظور همه مذاهب همکاری های مشترک را آغاز کنند. آقای روحانی افزود اگر ما دنبال وحدت و اتحاد هستیم باید صدای اهانت کنندگان به مقدسات مذاهب دیگر را یکصدا محکوم کنیم .

رئیس جمهور با تاکید بر همکاری مذاهب درموضوع وحدت امت اسلامی افزود: برای این منظور باید مذاهب همکاری های مشترک را اغاز کنند و دراین صورت است که می توانیم به سمت وحدت حرکت کنیم و مذاهب اسلامی را به صورت شاخه ها و شعبه های یک دین به رسمیت بشناسیم.

آقای روحانی افزود : معنای وحدت این نیست که کسی از مسیر خود دست بردارد بلکه معنای آن داشتن روحیه فداکاری و از خود گذشتگی است. رئیس جمهور لازمه حرکت جامعه اسلامی به سمت وحدت را پذیرش آن از جانب سیاسیون و سران جامعه اسلامی بیان کرد و افزود : اگر بناست ما به وحدت برسیم باید منافع مشترک جامعه اسلامی را بپذیریم و منافع خود را در تقابل با یکدیگر نبینیم زیرا اين به نفع سرزمین فرزندان و آینده خودمان است .

آقای روحانی با بیان اینکه ما در برابر ساختمان ها و بناهای شهرهای اسلامی مسئولیم افزود: اگر درباره آینده شهرهای اسلامی احساس مسئولیت کردیم آنگاه میتوان گفت به وحدت نزدیک شده ایم. رئیس جمهور با اشاره به جنایات گروهک های تروریستی در منطقه گفت : همه یکصدا باید جریان تکفیری را محکوم کنیم البته که می دانیم برخی دولتها از این جانیان حمایت می کنند و به آنها پول و امکانات می دهند .

رئیس جمهور افزود : ایا برای ما قابل قبول است که همسایگان ما درجنگ و درگیری باشند و مردم صلاح الدین موصل و بصره به خاک و خون کشیده شوند. اگر ما به دنبال وحدت در جامعه اسلامی هستیم باید برای ما سنی در فلسطین ، زیدی در یمن، شیعه و سنی در عراق و علوی در سوریه را جزئی از امت اسلامی بدانیم .

مرجع:تنا

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

40 − = 36