رمضان ماه ترویج فرهنگ قرآنی در بین مسلمانان است

 

حجت الاسلام و المسلمین “محمود محمدی عراقی” عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو شورای عالی مجمع تقریب، در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تقریب که تمامی علمای ما اعم از شیعه و اهل سنت چگونه می توانند از فرصت ماه رمضان برای ایجاد ترویج محبت و دوستی میان مسلمانان استفاده کنند، گفت:  با توجه به این نکته که  ماه رمضان ماه نزول قرآن است  اندیشمندان، علما و نخبگان و همه کسانی که به اسلام و وحدت اسلامی علاقمند هستند در این ماه پربرکت، بهترین فرصت را برای ترویج فرهنگ قرآنی در بین مسلمانان دارند. یعنی ما به عنوان یک مسلمان این ندای قرآن  را  که همه را  به تمسک جستن به حبل الهی دعوت می‌کند مود توجه قرار دهیم چون این ریسمان محکم الهی است که پیوند بین دلها  را برقرار  می‌کند.

 

 

محمدی عراقی  با اشاره به این مطلب که همه مسلمانان اعم از  همه گروه ها، فرقه ها، اقوام، نژادها اعم از عرب، عجم، فارس و ترک و….به قرآن اعتقاد دارند چون  قرآن آن حبل متینی است که می‌تواند دستمایه سرمایه وحدت بین همه مسلمانان ها باشد، افزود: علمای اسلام  و همه کسانی که دلسوز جامعه اسلامی اند و دلشان برای سعادت جامعه اسلامی می‌تپد وظیفه دارند در ماه مبارک رمضان از این فرصت الهی حداکثر استفاده را برده  و توده های مسلمان را نسبت به سرنوشت و وضع یکدیگر در این دنیای معاصر  آگاه ساخته و دوست و دشمن را به مردم معرفی کنند و به جرات می توان  قرآن را  بهترین برنامه برای این آگاهی بخشی دانست.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با عنوان این مطلب که اگر مسلمانان آگاه باشند دشمن هیچگاه نمی‌تواند بین آنها نفوذ کند، گفت:  متاسفانه علما و روشنفکران جهان اسلام آنچنان که باید به وظیفه خودشان در این مسیر عمل نمی‌کنند و عدم آگاهی بخشی به توده های مسلمانان، امروز این مصیبت و گرفتاری ها را برای جهان اسلام به وجود آورده است.

 

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند تمام بدبختی های جهان اسلام از پشت کردن به قرآن و عمل نکردن به آن است. بنابراین ما باید این هدیه بزرگ الهی این عامل بزرگ وحدت و همدلی مسلمانان رادر ماه نزول قرآن بیشتر مورد توجه قرار  بدهیم.

 

عضو شورای برنامه­ ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت  گفت: دشمنان اسلام در بین سران کشورهای اسلامی نفوذ کرده و جای دوست و دشمن را عوض کرده اند تا جایی که رژیم صهیونیستی که بزرگترین دشمن برای تمامی مسلمانان است و در غزه هر روز ده ها نفر اعم از کودک و زن را به خاک و خون می‌کشد حتی به کودک هشت ماه هم رحم نمی‌کند را دوست جهان اسلام معرفی می کنند  و جمهوری اسلامی را دشمن و این جفای بزرگی است که  پیامد های بسیار سختی برای جهان اسلام خواهد داشت  و این وظیفه علما و دانشمندان جهان اسلام  است که این حقایق را باید برای مردم بازگو کرده و مسلمانان را از این جهالت برهانند.

 

 

گفتگو و تنظیم: ف.گلشن (تنا)