دیدار هیاتی از شخصیت های سیاسی و فرهنگی پاکستان با معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری

 

هیاتی از شخصیت های سیاسی و فرهنگی پاکستان با حجت الاسلام والمسلمین قمی معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری و حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب و رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر قمی با اشاره به روابط ایران و پاکستان اظهار داشت: اهمیت روابط این دو کشور به این دلیل است که ایران و پاکستان علاوه بر همسایگی، دو عنصر تاثیر گذار در جهان اسلام هستند.

وی افزود: پاکستان اولین کشوری است که بر اساس جمهوری اسلامی تشکیل شده و اولین کشور اسلامی است که به انرژی هسته ای دست یافته و دارای دانشمندان بسیاری در جهان است.

وی در ادامه به دخالت های امریکا در منطقه پرداخت و گفت: امریکایی ها به ما پیغام داده اند که اگر از حمایت فلسطین و حزب الله چشم پوشی کنید از مسائل هسته ای شما می گذریم. اما مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند که ما از حماس و حزب الله و هر کس که در مقابل اسراییل بایستد حمایت می کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: امروز اسراییل مانند قبل امنیت ندارد زیرا با افزایش قدرت محور مقاومت در منطقه هویت اسراییل در خطر است.

وی تاکید کرد: متاسفانه سران بعضی از کشور های اسلامی به جای همبستگی با مسلمانان به سمت اسراییل و امریکا متمایل شده اند. این رفتار موجب اعتراض مردم این کشورها علیه مسئولین خود می شود.

معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اهمیت فعالیت های تقریبی تصریح کرد: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گام های موثری در زمینه وحدت جهان اسلام برداشته است و تدوین موسوعه ارزشمند« السنة النبویة فی مصادر المذاهب اسلامی » در همین راستا بوده است.

وی گفت: در جمهوری اسلامی ایران هیچ فرقی بین شیعه و اهل سنت وجود ندارد. بیش از ۳۲۵ نفر از مسئولان بلند پایه در ایران از برادان اهل سنت هستند و در بعضی از استانها بیش از ۷۰درصد از مسئولین، اهل سنت هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: ایجاد یک مجمع جهانی فقهی اسلامی بین کشور های اسلامی می تواند به همگرایی و وحدت جهان اسلام بیانجامد زیرا می توان مباحث فقهی بین مذاهب اسلامی را مورد بررسی قرار داد.

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی شکست داعش در منطقه را یک پیروزی برای جهان اسلام دانست و افزود: تلاش های وحدت آمیز و اتحاد محور مقاومت در منطقه بعد از سالها منجر به شکست جریان تکفیری _ تروریستی داعش شد.

وی در پایان با شاره به ۴۰ سالگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: علی رغم تمام تحریم های جهانی،  نظام جمهوری اسلامی ایران در آستانه ۴۰ سالگی خود قرار دارد و در عرصه های مختلف علمی و سیاسی و نظامی جزء قدرتمندترین و تاثیرگذارترین کشورهای جهان است .