دیدار معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب با مدیران ارشد ویکی شیعه

 
 
حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابوالحسینی معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب و رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی با مدیران ارشد ویکی شیعه دیدار و گفتگو کرد.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابوالحسینی اظهار داشت: هدف از این دیدار بررسی و گفتگو پیرامون ایجاد پایگاه ویکی تقریب است.
معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب تاکید کرد: ویکی تقریب بستر مناسبی خواهد بود تا واژه ها، مفاهیم و چهره های تقریبی در آن توضیح داده شود و با سهولت در دسترس مخاطبین قرار گیرد.
در ادامه این دیدار حجت الاسلام والمسلمین حقانی مسئول پایگاه ویکی شیعه اظهار داشت: تفاوت بین نگارش ویکی با نگارش کتاب و مقاله در این است که ویکی شبیه روزنامه نگاری است و باید در آن عمومی نویسی، ساده نویسی و عدم استفاده از واژگان سخت و اصطلاحی رعایت شود.
وی گفت: افرادی که می توانند ویکی نویس باشند اندک هستند و بیشتر محققین حوزوی و دانشگاهی مهارت ویکی نویسی ندارند.
حجت الاسلام والمسلمین حقانی با اشاره به قواعد ویکی نویسی تاکید کرد: در ویکی نویسی تحلیل و مقایسه انجام نمی شود و فقط توضیح و توصیف وجود دارد. در ویکی نویسی پسند مخاطب مهم است و مخاطب در موضوع عوام محسوب می شود گرچه ممکن است در موضوع دیگری متخصص باشد.
وی در پایان افزود: ایجاد ویکی یکی از کارهای بسیار مفید و البته بسیار پرهزینه است و باید امتداد داشته باشد زیرا برای مدت زمان محدود ایجاد ویکی منطقی و مثمر ثمر نیست.
 
 
 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 3 =