دیدار صمیمانه نماینده جامعه المصطفی العالمیه با معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب

 

حجت الاسلام والمسلمین دکتر صفورایی نماینده جامعه المصطفی العالمیه در کشورهای تایلند و میانمار با حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان دیدار و گفتگو کردند.

 

این دیدار با موضوع زمینه های فعالیت معاونت فرهنگی مجمع جهانی تقریب و پژوهشگاه مطالعات تقریبی در تایلند و میانمار برگزار شد.

در ابتدای این دیدار که روز ۲۱ بهمن برگزار شد دکتر صفورایی با اشاره به وضعیت مسلمانان در آن کشورها اظهار داشت: هر چند نهادهایی مثل مجمع جهانی اهل بیت (ع) و جامعه المصطفی العالمیه در این کشورها مشغول فعالیت هستند اما مسلمانان در این دو کشور از نظر فرهنگی وضعیت مناسبی ندارند.

وی بحث ترجمه در کشور میانمار را بسیار مهم خواند و افزود: با توجه به اهمیت ترجمه و عدم وجود مترجم قوی  باید مرکز ترجمه ای در کشور میانمار توسط جامعه المصطفی یا معاونت فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاسیس شود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان ضمن تشریح بخش های معاونت فرهنگی و پژوهشگاه مطالعات تقریبی اظهار داشت: برای تقویت فضای فرهنگی در این دو کشور می توان به برگزاری جلسات مشترک قرآنی ، آموزش های اعتقادی و ترابط علمایی اقدام نمود.

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب افزود: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی آمادگی دارد تا با اعزام اساتید به کشور تایلند به ارائه مباحث عقلی ، فلسفی ، تمدن اسلامی و صلح جهانی برای اساتید دانشگاه و فرهیختگان آن کشور بپردازد.

رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی در پایان در خصوص ضرورت ترجمه قرآن کریم به زبان  تایی  تاکید کرد.