دیدار رییس حزب اتحاد ملی روسیه با مدیر مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی مجمع جهانی تقریب

 
 
دکتر سرگئی بابورین رییس حزب اتحاد ملی روسیه و رییس جبهه سیاسی سراسر روسیه و هیات همراه با حجت الاسلام والمسلمین نگهبان مدیر مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار که به منظور آشنایی و ارتباط فرهنگی بیشتر با ایران جهت ثبات بیشتر فرهنگی و مذهبی مردم روسیه و جلوگیری از تفرقه و افراط گرایی صورت پذیرفت، مدیر مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی گفت: آمریکا و اسراییل عامل تفرقه و بی نظمی در تمام جهان هستند؛ ازین رو هر حاکم سیاسی که بخواهد ثبات و امنیت را در کشورش حفظ نماید باید کمک کند تا پای آمریکا از منطقه به صورت کامل قطع شود.
حجت الاسلام والمسلمین نگهبان در پاسخ به این پرسش که چگونه ممکن است که افراد افراطی را به وحدت دعوت کرد؟ افزود: تقریبا همه مردم اعم از مسلمانان با صلح و وحدت موافق هستند اما آگاهی ناکافی و عدم شناخت صحیح و از طرفی فتنه انگیزی دشمنان بشریت موجب انحراف و افراط و تفریط می شود. تجربه نشان داده است که تبلیغ و آگاهی بخشی صحیح و مبتنی بر اصول اصیل دین این قدرت را دارد که همه حق جویان را حول محور الله متحد نماید.
وی در ادامه اظهار داشت: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تالیفات زیادی در زمینه وحدت مذاهب اسلامی دارد از جمله کتاب السنة النبویة که در آن تمام احادیث نبوی(ص) که در اسناد مذاهب مختلف اسلامی وجود دارد گردآوری شده است. از این رو این مجمع آمادگی دارد تا در نشر فرهنگ وحدت در قالب نشست های علمی و گفتمانی و ترابط علمایی و نخبگانی همکاری نماید.
در ادامه دکتر سرگئی بابورین گفت: از آنجا که من رییس مرکز ضد صهیونیستی اورشلیم روسیه نیز هستم با دیدگاه شما در خصوص عوامل و موانع ثبات سیاسی و فرهنگی موافقم و باید برای تحقق صلح و وحدت میان همه مردم اعم از مسلمانان شیعه و سنی و مسیحیان تلاش کنیم.
وی در ادامه افزود: یکی از عوامل مهمی که در کنار تحریم اطلاعاتی و خبری موجب ناشناخته ماندن عمق نگاه جمهوری اسلامی ایران شده است، ترجمه نشدن آثار علمی ایران است که عموما به زبان فارسی و نهایتا عربی نگاشته می شوند. بسیار مایلیم که ارتباط علمی بیشتری میان علماء و نخبگان دو کشور برقرار گردد.
در پایان مهمانان از کتابخانه پژوهشگاه مطالعات تقریبی بازدید به عمل آوردند.