دیدار حجت الاسلام والمسلمین فولادی با رئیس دانشکده اصول الدین دانشگاه الزیتونیه تونس

 

 

 

 

حجت الاسلام والمسلمین فولادی مدیرکل انتشارات و مراسمات مجمع جهانی تقریب با دکتر منیر رویس رئیس دانشکده اصول الدین دانشگاه الزیتونیه دیدار و گفتگو کرد.

 

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین فولادی نگاه مجمع جهانی تقریب را نگاهی فرا مذهبی خواند و افزود: در شرایط امروز جهان اسلام که مخالفین دنبال ایجاد فتنه و انشقاق در منطقه هستند تنها راه حل  بحران ها حضور جدی اندیشمندان و اساتید جهان اسلام است که با تعامل و همفکری این مشکلات را رفع کنند.

وی افزود:اگر کتب همه ادیان و مذاهب اسلامی در دسترس علما و اساتید باشد  بسیاری از شبهات که از سوی رسانه های معاند دامن زده می شود، حل خواهد شد.

رئیس دانشکده اصول الدین دانشگاه الزیتونیه گفت: من چند سال قبل یکبار به ایران و قم سفر کردم و از حضور در ایران بسیار خوشحال شدم.

وی با بیان اینکه باید اساتید دانشگاه الزیتونیه به ایران سفر کنند اظهار داشـت: امیدوارم اساتید دانشگاه الزیتونیه بیشتر به ایران سفر کنند تا با حقایق در ایران آشنا شوند و ضمن دیدار با علما و شخصیت های تقریبی ، وحدت عملی به این شکل تقویت گردد.

در پایان این جلسه که با حضور دیگر اساتید دانشگاه برگزار شد، یک دوره از مجموعه نفیس السنه النبویه فی مصادر المذاهب الاسلامیه  به ایشان اهدا شد.

گفتنی ست با موافقت دکتر منیر این دوره نفیس در مخزن کتابخانه دانشگاه برای استفاده اساتید و دانشجویان ارشد و دکترا قرار خواهد گرفت.