دیدار جمعی از علمای شیعه و سنی انگلستان با حجت الاسلام والمسلمین دکتر مختاری

 

 

 

جمعی از علمای شیعه و سنی انگلستان با حجت الاسلام والمسلمین دکتر مختاری صبح پنج شنبه ۱۹ فروردین در پژوهشگاه مطالعات تقریبی دیدار کردند .

در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلمین دکتر مختاری رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی ضمن خوشامدگویی به هیات علمای شیعه و سنی انگلستان به تشریح فعالیت های پژوهشگاه مطالعات تقریبی پرداخت .
حجت الاسلام والمسلمین دکتر مختاری با اشاره به گرو های پژوهشی فعال در پژوهشگاه افزود : طرح های مختلفی در گروه های پژوهشی این پژوهشگاه در حال بررسی است همچنین تا کنون فعالیت های متعددی در علوم مختلف اسلامي از جمله فقه مقارن و علوم قرآني انجام شده است.
رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی افزود: از دیگر فعالیت های این پژوهشگاه تکمیل موسوعه  احاديث مشترك بين شيعه و اهل سنت است كه حدود ۳۲ جلد شده و بزودي در لبنان چاپ مي شود.
دکتر مختاری در پایان ضمن ابراز خوشنودی از انجام این سفر و دیدارهای  این هیات با مراجع عظام گفت : امیدوارم جلسات بعدی در کشور انگلستان و با حضور علمای مسلمان در آن کشور برگزار شود .
همچنین حجت الاسلام والمسلمین پی سپار مدیر گروه زبان و زبان شناسی با اشاره به کتاب های چاپ شده در پژوهشگاه گفت : اين پژوهشگاه  اساساً براي مطالعات تقريبي بين مذاهب اسلامي تأسيس شده و تمام كتب آن در تمام بخش هاي مختلف علوم اسلامي از اين منظر مطالعه و تدوين و چاپ شده است. چنانچه بعد از فرستادن اين كتاب ها براي شما نظر و نقدي پيرامون هر يك از بخش هاي كتاب هاي مذكور داشتيد براي ما بفرستيد تا آنها را مورد لحاظ قرار دهيم و اگر خودتان اثري در اين زمينه داشتيد و يا در آينده نوشتيد براي ما بفرستيد تا آن را چاپ كنيم و نسخه هايي براي خود شما بفرستيم.

لازم به ذکر است این هیات به دعوت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به ایران آمده است و در چند روز گذشته دیدارهای متعددی با مراجع عظام تقلید داشته اند .

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست