دکتر مختاری در نشست تخصصی بانوان فرهیخته خراسان جنوبی : کرامت انسانی مبنای نخست تفکر اصیل اسلامی است

 

 

 

 

 

رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی  گفت: کرامت انسانی مبنای نخست تفکر اصیل اسلامی است که در راستای آن همه انسانها بدون در نظر گرفتن جنسیت، ملیت ، زبان و نژاد دارای ارزش و اعتبار هستند.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین دکتر  “محمد حسین مختاری” صبح شنبه در نشست تخصصی بانوان فرهیخته و فعال خراسان جنوبی با بیان اینکه تفکر غربی بر مبنای خواسته های انسان بنیانگذاری شده است، گفت:  لذت گرایی و رسیدن به امیال دنیوی و در نهایت پوچ گرایی غایت این تفکر است.

 

دکتر مختاری با اشاره به مطالعات تقریب در مقایسه تطبیقی تفکر اسلام و غرب اظهار کرد: در زندگی بر مبنای تفکر اسلامی انسان برای تعالی و جاودانگی و ابدیت آفریده شده و همه ابعاد آن از قداست برخوردار است.

 

وی ادامه داد: کرامت انسانی مبنای تفکر اصیل اسلامی است که در راستای آن همه انسانها بدون در نظر گرفتن جنسیت، ملیت ، زبان و نژاد دارای ارزش و اعتبار هستند.

 

رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی اظهار داشت : این در حالی است که در تفکر غرب انسان برای این جهان آفریده شده و هیچ چیز دارای قداست، وجود ندارد.

 

مدیر موسسه عروه الوثقی  با بیان اینکه نگاه اسلامی به نهاد خانواده و جایگاه زن نگاه متعالی است، بیان کرد: این در حالی است که تفکر غربی نگاه کالا محور به زن و جایگاه او در زندگی دارد.

 

حجت الاسلام والمسلمین دکترمختاری حضرت فاطمه زهرا (س) را نمونه جامعی از شخصیت متعالی زن مسلمان دانست  و افزود: نگاه حیاتبخش اسلامی در زندگانی این شخصیت معصوم درخشیده و به بشریت منتقل شده است.

 

رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی بیان کرد:غربی ها به دلیل عدم برخورداری از چنین الگوهای جامعی، هدفمندی زندگی را فراموش و با تفکر اومانیستی به سمت ناکجا آباد پیش می روند.

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست