دعوت آیت الله اراکی از شیخ الازهر برای حضور در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

 

 

آیت الله “محسن اراکی” دبیرکل مجمع جهانی تقریب به طور رسمی از شیخ “احمد الطیب” شیخ الازهر برای حضور در سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی دعوت به عمل آورد.

 

 

به گزارش خبرگزاری تقریب، آیت الله محسن اراکی در دیدار با “یاسر عثمان” حافظ منافع مصر در ایران که عصر روز یکشنبه در محل مجمع جهانی تقریب در تهران برگزار شد، ضمن محکوم کردن حادثه‌ی تروریستی مسجد “الروضه” مصر، شهادت تعداد زیادی از افراد بی گناه در این حادثه را تسلیت گفت.

 

وی با بیان اینکه برای مقابله با فکر تروریستی و جنایتکار نیازمند “وحدت اسلامی” هستیم، اظهار داشت:  اینگونه حوادث زنگ هشداری هستند که روابط جهان اسلام باید یکپارچه و متحد باشند اما متأسفانه کمتر گوش شنوایی در این زمینه وجود دارد.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب ابراز امیدواری کرد: روابط میان ایران و مصر برقرار شود زیرا که مصر بواسطه الازهر جایگاه فوق العاده مهمی در جهان اسلام دارد که امیدوارم با همکاری حوزه علمیه قم و الازهر یک طرح مشترک برای جلوگیری از این مصیبت‌ها، داشته باشیم.

 

در ادامه این دیدار آیت الله اراکی دعوتنامه حضور شیخ الازهر در سی و یکمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی را تقدیم حافظ منافع مصر در ایران کرد و تأکید کرد: حضور شیخ الازهر برای تبلور طرح های مشترک میان ما و مصر بسیار مهم و حیاتی است و مانع از مصیبت‌هایی  است که بر جهان اسلام وارد می شود.

 

وی با تأکید بر نقش مصر برای مقابله با این تهدیدات اظهار داشت: ما آماده هر گونه همکاری و تعامل با الازهر جهت ایجاد یک جبهه واحدی در مقابل این تکفیری‌ها هستیم

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با اشاره به گفتمان مشترک برای جذب جوانان اشاره کرد و گفت: امروز جوانان مورد هدف تکفیری‌ها هستند و لازم است راه حلی برای مقابله با این مسئله ارائه و اجرا شود.

 

“یاسر عثمان” حافظ منافع مصر در ایران در این دیدارضمن تشکر از ابراز همدردی و پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب پیرامون حادثه تروریستی مسجد “الروضه” تأکید کرد: گروه‌های تروریستی خطری هستند که امروز نه تنها جهان اسلام بلکه کل جهان را تهدید می‌کنند.

 

وی با تأکید بر اینکه این حادثه ای که رخ داد زائده یک فکر بیمار و جنایتکار است، اظهار داشت: ما باید  با ارائه طرح جدید، بتوانیم جوانان را جذب کنیم تا به سمت این گروه‌های تروریستی نروند.

 

 

 

 

 

دکمه های اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

60 − = 58