دشمن با تفرقه اندازی بین جامعه اسلامی به دنبال ضربه زدن به اسلام ناب محمدی است

 

 

 

آیت الله شیخ محسن اراکی نماینده استان مرکزی درمجلس خبرگان رهبری عصر دیروز به عنوان سومین ناطق اجلاسیه اول دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری در سخنانی درباره جایگاه نظام اسلامی تصریح کرد: پاسداری از نظام و نهاد ولایت فقیه از وظایف مجلس خبرگان رهبری است.

آیت الله اراکی با بیان اینکه بسیاری از رهنمودها و منویات مقام معظم رهبری در عمل به مرحله اجرا در نمی­ آید افزود این به نوعی خروج از دایره ولایت و شرع مقدس است و اگر رفتاری خارج از دایره ولایت صورت پذیرد و یا نسبت به خواست­های رهبر انقلاب کوتاهی شود، این به معنای خروج از چارچوب ولایت امر است که قطعاً خلاف شرع است و برای جامعه، آثار وضعی به دنبال خواهد داشت و لذا مجلس خبرگان باید برای این مسأله تدبیری بیندیشد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی  در ادامه با اشاره مسأله تهاجم و شبیخون فرهنگی گفت: تدبیر مناسب برای برخورد با تهاجم فرهنگی نیندیشیدیم.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان با انتقاد از برخی ناهماهنگی ها، بی تدبیری ها و موازی کاری ها در عرصه فرهنگی، بر ضرورت وحدت رویه بین دستگاههای فرهنگی جامعه تأکیدکرد و گفت: مهم­ترین چاره برای معضل تهاجم فرهنگی، هماهنگی بین نهادهای فرهنگی است.

این عضو مجلس خبرگان در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل منطقه و بروز تفکرات انحرافی و تروریستی اشاره و خاطرنشان کرد دشمنان با توطئه گری و تفرقه اندازی بین جامعه اسلامی و دنبال ضربه زدن به اسلام ناب محمدی و سپس به انقلاب اسلامی است. از این رو، ضروری است با توجه به توان و استعداد مجلس خبرگان رهبری از این توان و استعداد برای ارائه طرح های اساسی مطلق با اسلام ناب کمال استفاده و بهره برداری صورت گیرد.