در پژوهشگاه مطالعات تقریبی مطرح شد: در نگاه اسلام بانوان آینده سازان جامعه هستند

 

 

 

گروهی از بانوان دانشجو و مبلغ هندی با حضور در پژوهشگاه مطالعات تقریبی با حجت الاسلام والمسلمین کاکو جویباری دیدار و گفتگو کردند.

 

در این دیدار که به همت مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین کاکو جویباری به تبیین نقش زنان در جامعه اسلامی پرداخت و اظهار داشت: در نگاه اسلام بانوان آینده سازان جامعه هستند و دراین راستا تربیت فرزند صالح و همسرداری از وظایف اصلی بانوان در جامعه است.

 وی افزود: در مقابل این نگاه، نگاه تمدن غربی وجود دارد که هدفش این است که زن را از خانواده جدا کند و تربیت فرزند را به رسانه ها بسپارد.

این کارشناس تقریبی تاکید کرد: امروز کشورهای غربی تمامی اهداف خود را با ابزار رسانه به مردم و جوامع دیگر تحمیل می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین کاکو جویباری گفت: در شرایطی که اکثر رسانه های دنیا در حال اشاعه فحشا و بی بند و باری و مصرف گرایی و بسط خشونت و ایجاد گسست بین جامعه اسلامی هستند یکی از ایده آل های جامعه اسلامی این است که رسانه ای با محتوای اسلامی ایجاد کنیم تا مسلمانان از آن بهرمند شوند و خانواده بتواند با خیال آسوده تربیت فرزند خود را به آن بسپارد. البته نقش بی بدیل مادر در تربیت فرزند را هرگز رسانه نمی گیرد.

وی با اشاره به امکان تحقق چنین وحدتی در جامعه اسلامی افزود:۵۰۰ سال قبل شاید استکبار فکر نمی کرد بتواند پول نفت مسلمانان را بگیرد و سلاح به آنها بفروشد تا علیه مسلمان دیگری جنگ به راه بیاندازد اما امروز به این شرایط رسید. ما نیز برای رسیدن به وحدت اسلامی با عزم جزم باید حرکت کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: تنها راه ایجاد تمدن اسلامی ، اتحاد و همبستگی مسلمانان جهان است. و این وظیفه تک تک آحاد جامعه اسلامی است که به روشنگری علیه نقشه های شوم استکبار بپردازید تا با وحدت و همدلی تمدن اسلامی را پایه گذاری کنیم.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 3 =