دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درگذشت دبیر سابق جماعت اسلامی هند را تسلیت گفت

 
حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در پیامی درگذشت مولوی «محمد رفیق قاسمی» دبیر سابق جماعت اسلامی هند و از طلایه داران وحدت اسلامی را تسلیت گفت.
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین شهریاری به شرح زیر است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
 
خبر تأسف بار درگذشت عالم بزرگ و متفکر گرانقدر، مرحوم مولوی محمد رفیق قاسمی دبیر فقید سابق جماعت اسلامی و از طلایه داران وحدت و همبستگی اسلامی در هند موجب تألم خاطر شد.
 
ارادت این خطیب و روحانی برجسته و انقلابی به امام راحل(رحمة الله عليه) و مقام معظم رهبری(حفظه الله تعالی) بر کسی پوشیده نیست. او در دفاع از آرمان های اسلام ناب و گسترش اتحاد امت اسلامی، سعى و مجاهدت وافری نمود و عمر پربار خود را در راه تبیین مفهوم واقعی امت واحده صرف کرد.
 
اینجانب فقدان جبران ناپذیر ایشان را به تمام مسلمانان کشور بزرگ هند، رئيس و اعضاء محترم جماعت اسلامى، به ویژه شاگردانش تسلیت می گویم و رجاء واثق دارم شاگردان و پیروان مکتب آن عالم جلیل القدر، راه درخشان او که همانا وحدت و همدلی مسلمانان است را ادامه خواهند داد.
 
حمید شهریاری
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی
 
گفتنی است، مولوی «محمد رفیق قاسمی» دبیر سابق جماعت اسلامی هند و از فعالان وحدت اسلامی وهمچنین از حامیان سرسخت انقلاب اسلامی ایران و از دوستداران رهبر معظم انقلاب بود که روز شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ دار فانی را وداع گفت.