دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با آیت الله نوری همدانی دیدار کرد

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی صبح امروز در قم با آیت الله نوری همدانی دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در این دیدار با اشاره به سوابق آیت الله بروجردی در مسیر تقریب گفت: امیداوریم بتوانیم مسیری که بزرگان دین از جمله آیت الله بروجردی در زمینه تقریب دنبال کرده اند را ادامه دهیم.

وی افزود: آرزوی آیت الله بروجردی این بود که از فتنه انگیزی استکبار جهانی در دنیا برای تفرقه انداختن بین فرق اسلامی پیشگری شود؛ با فرستادن نماینده‌ای به مصر و حضور آیت الله قمی این اتفاق کلید خورد و شیعه توانست در کنار مذاهب دیگر حرف خود را مطرح کند و به عنوان یک مکتب دارای پیشینه تاریخی در صحنه دینی به منصه ظهور برسد و این یکی از خدمات بزرگ آیت الله بروجردی بود که برای مکتب تشیع انجام دادند.

حجت الاسلام و المسلمین شهریاری تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم پیروان خوبی برای مکتب اهل بیت (علیهم السلام) باشیم و مسیری که آیت الله بروجردی و شاگردانش طی کرده اند را ادامه دهیم.

در ادامه آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید شیعیان، ضمن تبریک به حجت الاسلام و المسلمین شهریاری به خاطر انتصاب ایشان به سمت دبیر کلی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، برای وی آرزوی توفیق و همچنین از تلاش های دبیر کلهای سابق مجمع تقریب قدردانی کرد.

وی خطاب به حجت الاسلام و المسلمین شهریاری گفت: سمت شما سمت بسیار مهمی است؛ سعی کنید در مدت خدمت،  ارتباطات مجمع تقریب به خصوص ارتباطات با علما بیشتر شود؛ جلسات و مناظرات بین علمای تقریب با حفظ  اصول در نقاط مختلف جهان از جمله ایران، سوریه و عراق افزایش یابد.

وی در پایان اظهار کرد: امیدها خیلی به انتصاب جنابعالی بسته شده است و امیداورم در این مسیر موفق عمل کنید.