داعش و گروه‌ های تکفیری هیچ ارتباطی با اهل سنت ندارند

 

 

 

رئیس مرکز بزرگ اسلامی سقز گفت: علما و روحانیون بزرگ اهل سنت بارها اقدامات داعش و گروه ‌های تکفیری را محکوم کرده ‌اند و داعش را از هرگونه ارتباط با اهل سنت مبرا دانسته‌ اند.

 

ماموستا عابد نقیبی پنج شنبه شب در نشست تخصصی علما و روحانیون اهل سنت و اهل تشیع کردستان با رئیس مرکز تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در سنندج اظهار کرد: امروز متاسفانه سداعشی ‌ها که در برابر آموزه‌ های اسلامی و سیره رسول الله(ص) قد علم کرده ‌اند خود را منتسب به اهل سنت معرفی می‌کنند اما ما روحانیون اهل سنت شافعی مذهب کردستان هرگونه ارتباط داعش با اهل سنت را محکوم و رد می ‌کنیم.

 

وی افزود: علما و بزرگان اهل سنت در نقاط مختلف دنیا هم در رسانه‌ های مختلف بارها اعلام کرده ‌اند که داعش و گروه‌ های تکفیری هیچ ارتباطی با اهل سنت ندارند و دشمن اصلی مسلمانان محسوب می ‌شوند.

 

 رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز خاطرنشان کرد: اگر داعش و گروه‌ های تکفیری ادعای اهل سنت بودن می‌ کنند چرا بسیاری از افرادی که آن‌ ها به خاک و خون کشیده‌ اند اهل سنت هستند و چرا آن‌ها تاکنون علیه رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی وارد جنگ نشده ‌اند.

 

ماموستا نقیبی افزود: این مهم نشان از یک واقعیت تلخ دارد و این واقعیت نیز جز مزدوری داعش و گروه‌ های تکفیری برای صهیونیسم و استکبار جهانی چیز دیگری نیست.

 

وی در ادامه سخنان خود به ضرورت وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی در بین مسلمانان اشاره کرد و گفت: داعش و گروه‌ های تکفیری دشمن اهل سنت هستند و در مقاطع مختلف نیز اقدام به ترور روحانیون و علمای بزرگ اهل سنت نموده ‌اند که از جمله این بزرگواران می ‌توان به شیخ رمضان ‌البوطی در سوریه، ماموستا برهان عالی و ماموستا محمد شیخ ‌الاسلام از روحانیون والامقام کردستان اشاره کرد.

 

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز خاطرنشان کرد: امروز اهل سنت ایران افتخار می ‌کند که رهبر و پرچمدار کشورشان آیت‌الله خامنه ‌ای(مدظله‌ العالی) است که در جهان اسلام به عنوان محور وحدت و خار چشم دشمنان اسلام به ایشان می‌ نگرند.

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 5 =