حج محوری مهم برای تقریب مذاهب اسلامی است

 

 

 

 

مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام گفت: حج به عنوان محوری مهم برای تقریب و تقویت وحدت امت اسلامی مطرح است و حضور در این كنگره بزرگ، فرصتی برای نشان دادن قدرت جهان اسلام به جهانیان است.

 

 

آیت الله “محمد علی تسخیری”، مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام، در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی حج، با ذكر این نكته كه حج یكی از عبادات مهم در اسلام است، گفت: مجموعه مناسك حج، هركدام فلسفه و ویژگی های خاصی دارند كه در قرآن نیز به آن پرداخته شده است.

 

وی با اشاره به رمز و رازهای حج گفت: حضور در مراسم حج، علاوه بر معنویتی كه برای انسان دارد، او را با تاریخ اسلام و مسلمانان دیگر آشناتر می كند.

 

مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام با اشاره به جنبه تقریبی حج اظهار كرد: حج به ما درس وحدت و برادری می دهد؛ حضور چند میلیون مسلمان از نقاط مختلف دنیا و تأكید آنها بر توحید و نبوت، مسئله مهمی است.

 

آیت الله تسخیری افزود: علما و نخبگان جهان اسلام می توانند از فرصت بی نظیر حج برای تقریب مذاهب اسلامی و مقابله با توطئه های دشمنان استفاده كنند.

 

وی اظهار كرد: حج به عنوان محوری مهم برای تقریب و تقویت وحدت امت اسلامی مطرح است و حضور در این كنگره بزرگ، فرصتی برای نشان دادن قدرت جهان اسلام به جهانیان است.

 

مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام درباره مذاكرات حج نیز گفت: مسئله حفظ عزت و كرامت حاجیانی كه می خواهند به حج مشرف شوند، مسئله ای اساسی است و در مذاكرات این نكته اهمیت فراوانی دارد.

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 3 = 6