تکفیری‌ها با جریان‌های سازمان یافته بر علیه صلح جهانی اقدام می‌کنند

آیت الله اراکی دبیر کل محترم مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در دیدار اساتید برگزار کننده دوره‌های آموزش عالی تقریب گفت: تمام ساز و کارهای ما در مقابله با تفرقه در شرایط صلح بوده، اما الان یک جریان سازمان یافته بر علیه صلح جهانی تفرقه‌افکنی می‌کند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه مطالعات تقریبی حضرت آیت الله اراکی شنبه ۸/۶/۱۳۹۳ بعد از نماز مغرب و عشاء در قم افزودند: مشترکات بین اهل سنت و شیعه آنقدر زیاد است که اختلافات به حساب نمی‌آید و باید جلوی افراطی‌گری در پیروان مذاهب اسلامی گرفته شود. بحث‌های گذشته‌های تاریخ باید در مدارس و دانشگاه‌ها بصورت آکادمیک بحث شود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب تصریح کرد: نقد شیعه و نقد اهل سنت خوب است، اما در جای خودش باید بحث شود. در عرصه آشناسازی در مشترکات نهادهای دیگر مانند جامعة المصطفی العالمية(ص)، دفتر تبلیغات اسلامی و مجمع جهانی اهل بیت(ع) باید ورود کنند و مجمع تقریب را یاری رسانند.

آیت اراکی در پایان افزود: شورای عالی آموزش تقریب باید برای ائمه جماعات، اصفاف، بازاریان، مداحان و… برنامه‌ریزی جامعی داشته باشد تا مبانی فقهی را به عموم مسلمانان آموزش دهیم.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی معاون امور ایران مجمع گزارشی از برگزاری ۳۲۰ دوره آموزشی در ۲۳ استان کشور با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی ارائه کردند و اظهار داشتند راز موفقیت این گروه ظرافت و لطافت در تبلیغ معارف اهل بیت(ع) در دوره‌های آموزشی بوده است که مباحث آشنایی با فرق و مذاهب اسلامی، آشنایی با مبانی وحدت و تقریب، نقد وهابیت و نحله‌های انحرافی از جمله دروسی بوده که در این دوره‌ها توسط اساتیدی چون حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمد حسن زمانی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمد حسین مختاری، حجت‌الاسلام والمسلمین علیزاده و حجت‌الاسلام والمسلمین فرمانیان و سایر عزیزان تدریس شده است.

حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی ازبرگزاری ۲دوره جدیدجهت دانش پژوهان استان خراسان جنوبی از۱۵لغایت۲۱شهریور ماه جاری توسط اساتید فوق درقم خبرداد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

46 − 39 =