تأکید بر ضرورت پیگیری مسئله دیپلماسی وحدت

 

 

 

 

نشست شورای مشاورین دبیرکل مجمع جهانی تقریب شامگاه شنبه در محل مجمع جهانی تقریب برگزار شد.

 

 

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از روابط عمومی مجمع، آیت الله “محسن اراکی” دبیر کل مجمع جهانی تقریب طی سخنانی در این نشست، با بیان اینکه اهمیت تقریب در شرایط کنونی بر هیچ کس پوشیده نیست، اظهار داشت: اینکه دشمن امروز همه امکانات خود را در جهت ایجاد تفرقه، ایجاد جنگ درونی در جوامع اسلامی و تبدیل اختلافات داخلی جامعه اسلامی به جنگ و خونریزی بسیج کرده، نشان دهنده ضرورت مسئله تقریب است.

 

وی با بیان اینکه دشمن از ابزار تفرقه به عنوان کاری ترین سلاح استفاده می کند، تأکید کرد: کاری ترین سلاح در شکست دادن دشمن در این جبهه، تقریب و ایجاد همدلی در جامعه اسلامی است.

 

آیت الله اراکی با اشاره به شرایط کنونی جهان اسلام، اظهار داشت: شرایط کنونی جهان اسلام ایجاب می کند که مجمع جهانی تقریب در فاز جدید، فعالیت های خود را گسترده تر، میدانی تر و سازمان یافته تر دنبال کند. هرچند در این عرصه ها کارهای خوبی صورت گرفته اما اکنون شرایط ایجاب می کند که کار گسترده تر شود تا بتوانیم در مقابل هجمه های دشمن موفق شویم.

 

دبیر کل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه امروز نیاز است که فعالیت های میدانی گسترش یابد، تأکید کرد: چون امروز گستره کار «تخریب» بسیار وسیع شده است در مقابل «تقریب» هم باید میدانی تر عمل کند.

 

 آیت الله اراکی در ادامه به حکم مقام معظم رهبری مبنی بر فعال شدن ديپلماسی وحدت، اشاره کرد و اظهار داشت: ما باید کار متمرکزی روی مسئله دیپلماسی وحدت داشته باشیم و دیپلماسی وحدت باید زمینه ساز امت واحده شود.

 

در ادامه این نشست “منوچهر متکی” معاون امور بین الملل مجمع جهانی تقریب گزارشی پیرامون چگونگی برگزاری سی امین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی ارائه کرد.

 

همچنین دکتر “ناظمی اردکانی” معاون امور اجتماعی مجمع جهانی تقریب گزارشی از طرح فعال سازی شبکه ها و تشکل های تقریبی در سطح جهان اسلام، بهره گیری از ظرفیت های کنونی جهان اسلام برای تحقق امت واحده اسلامی و تحقق تمدن نوین اسلامی ارائه کرد.

 

سپس در ادامه این نشست طرح فعال سازی تشکل های مردم نهاد تقریبی در جهان اسلام و محور های محتوایی سی امین کنفرانس وحدت اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و شرکت کنندگان نظرات خود را در این زمینه ارائه کردند.