بیانیه مجمع جهانی تقریب به مناسبت روز جهانی قدس

 

 

 

 

 

 

 

 

مسئله فلسطین هنوز در قلب ها زنده است و ظلم هایی که در حق امت اسلامی روا داشته می شود به هیچ وجه از یادها فراموش نخواهد شد.

در بیانیه مجمع تقریب مذاهب اسلامی تأکید شده است: روز قدس در جمعه آخر ماه مبارک رمضان هرسال تکرار می شود تا زخم ها و جراحت های ملت فلسطین و امت اسلامی در هرجای دنیا را یادآوری کند. روز قدس باز می گردد تا توطئه های بین المللی علیه امت ما را یاد آوری کند؛ توطئه هایی که با کاشت غده سرطانی اسرائیل در قلب جهان اسلام ایجاد شده است.
 
روز قدس باز می گردد تا بزرگترین مسأله قرن اخیر مبارزان بزرگ – به ویژه فقیه زاهد و انقلابی، حضرت امام خمینی (ره) – و طرح های آنها برای نجات امت اسلامی از کابوس صهیونیسم را به یاد ما بیاورد.
 
روز قدس باز می گردد تا پایداری امت اسلامی در طول سالهای مداوم اشغالگری و مصیبت های دردناک قهرمانان این امت در مبارزه با دشمن اشغالگر صهیونیستی و حامیانش را به ما گوشزد کند.
 
روز قدس می آید تا به ما بگوید که چه خون های پاکی به خاطر زنده ماندن فلسطین در قلب و روح و فکر امت اسلامی و به خاطر دفاع از عزت و کرامت این امت ریخته شده است.
 
در ادامه این بیانیه خاطرنشان شده است: اشغال فلسطین آغاز طرح بزرگی با هدف ایجاد حس خواری و ذلت در میان امت اسلامی و در نتیجه، اجرای پروژه بزرگ صهیونیسم علیه توانایی های مسلمانان بود. اما مقاومت فلسطین و موضعگیری ملت های مسلمان، از اجرای این طرح جلوگیری کرد و با آمدن انقلاب اسلامی ایران صاعقه ای بر سر صهیونیست ها و حامیان آنها فرود آمد. آنگاه مقاومت اسلامی در فلسطین و جنوب لبنان به وجود آمد تا در شریان جهان اسلام خونی جوشان را به جریان اندازد که بازگرداندن جایگاه کریمانه امت اسلامی در روی زمین را  بشارت دهد.
 
این بیانیه افزوده است: صهیونیست ها و قدرت های بزرگ جهان به محض اینکه پیشرفت امت اسلامی را مشاهده کردند، با انفجار مناطق مختلف جهان اسلام و ریختن خون مسلمانان و غارت اموال و نفت آنان سعی کردند جلوی آنان را بگیرند. اما در این فضا که قتل و ویرانگری بر همه جا خیمه زده است، شاهد ندای عزتمندانه جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تمام این چالش ها و همچنین پایداری ملت فلسطین هستیم که شهدای بسیاری را در انتفاضه سوم مسجد الاقصی تقدیم کرده اند. ما همچنین شاهد ندای ملت های مسلمان و همه آزادگان جهان هستیم که در مناسبت های مختلف هر سال به ویژه روز جهانی قدس، فریاد می زنند تا اعلام کنند مسئله فلسطین هنوز در قلب ها زنده است و ظلم هایی که در حق امت اسلامی روا داشته می شود به هیچ وجه از یادها فراموش نخواهد شد.
 
مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه این بیانیه خاطرنشان کرد: شرایط استثنایی کنونی جهان اسلام و مصیبت هایی که به وسیله طرح های صهیونیسم بر مسلمانان وارد می شود، بر هیچ ناظری پوشیده نیست و مسلمانان می دانند که اجرا کنندگان این پروژه های صهیونیستی قدرت های بزرگ جهان به ویژه آمریکا هستند که با همکاری نظام های منطقه، با رژیم صهیونیستی در ارتباطند.
 
در ادامه این بیانیه آمده است: ای مسلمانان! ای آزادگان جهان! شما امروز مسئولیت بزرگی در برابر خدا و نسل امروز و آینده ملت های خود دارید؛ مسئولیت نابودی بزرگترین ظلمی که در حق ملتی شده است که سرزمینش اشغال و فرزندانش آواره شده اند و بدترین شکل نژادپرستی و تروریسم علیه آنان به اجرا درآمده است؛ مسئولیت مقابله با توطئه جهانی و منطقه ای برای تخریب جهان اسلام و تضییع هویت آن و ایجاد حس خواری و ذلت در امت اسلامی.
 
این بیانیه تأکید کرده است: امروز، توطئه نژادپرستی در حال تهدید انسانیت، کرامت، ارزش، هویت، امنیت و آرامش کل بشریت است و کشورهای آسیایی، آفریقایی و اروپایی در معرض عملیات تروریستی که جزئی از توطئه های صهیونیسم جهانی است قرار دارند. پس باید از روز جهانی قدس استفاده کنیم تا این قدرت های شرور را مفتضح کرده و از مسئله فلسطین که رأس همه مسائل و مشکلات جهان اسلام است دفاع کنیم.
 
مجمع تقریب مذاهب خاطرنشان کرده است: یکی از اهتمام های مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی این است که ما با دقت، جریانات موجود از جمله درگیری های مذهبی در سطح درگیری های خشونت آمیز و رسانه ای را پیگیری و مشاهده می کنیم که رشته های آن به صهیونیسم جهانی کشیده شده است؛ صهیونیسمی که از تعصب جاهلان سوء استفاده می کند تا احساسات مذهبی میان فرق مختلف مسلمانان را تحریک کند.
 
این بیانیه در پایان تأکید کرده است: ما اطمینان داریم که همه این حرکات دشمنانه علیه انسانیت با شکست مواجه خواهد شد و این توطئه هرچند ممکن است زمانی به پیروزی برسد اما نمی تواند در آن روز که ارزش های انسانی بر ظلم و نژادپرستی و دشمنی فائق آمده اند، پیروز شود. کما اینکه جنبش مقابله با ظلم در امت اسلامی به اذن خداوند متعال به زودی به روز موعود خود که روز پیروزی مستضعفان بر مستکبران است خواهد رسید؛ چنانچه خداوند متعال وعده داده است: «وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَ
نُوا مِنكُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُم فِي الْأَرْضِ كَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِينَ مِن قَبْلِهِمْ وَلَيُمَكِّنَنَّ لَهُمْ دِينَهُمُ الَّذِي ارْتَضَى لَهُمْ وَلَيُبَدِّلَنَّهُم مِّن بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْنًا».