بیانیه دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در محکومیت کشتار بی رحمانه مسلمانان میانمار

 

 

 

 

 

 

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در بیانیه ای، جنایات وحشیانه بوداییان علیه مسلمانان میانمار را به شدت محکوم کرد و خواستار دفاع از این مظلومان و تلاش جدی برای توقف این کشتار وحشیانه شد.

 

 

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، آیت الله “محسن اراکی” دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در محکومیت کشتار بی رحمانه مسلمانان میانمار بیانیه ای صادر کرد.

 

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَإِنِ اسْتَنصَرُوكُمْ فِي الدِّينِ فَعَلَيْكُمُ النَّصْرُ» (الأنفال ۷۲)

 

اخبار کشتار بی رحمانه مسلمانان روهینگیا به دست بوداییان که با حمایت و پشتیبانی دولت و ارتش میانمار صورت می گیرد و در آن، بیش از چهار هزار زن و مرد و کودک مسلمان جان خود را از دست داده اند، به گوش می رسد؛ علاوه بر این اقدامات جنایتکارانه، اجساد آنان مثله شده، برخی نیز زنده سوزانده شده اند و منازلشان تخریب شده است؛ به گونه ای که این جنایات در میان سکوت مشکوک بین المللی، خارج از حد تصور است.

 

این جنایت وحشتناک به دست رژیمی صورت گرفته است که رهبر آن جایزه صلح نوبل را با حمایت کشورهای مدعی حقوق بشر کسب کرده است؛ مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی این جنایات بی رحمانه و شرم آور را به شدت محکوم می کند و از تمام کشورهای جهان اسلام می خواهد که از این مظلومان دفاع کرده و برای توقف این کشتار و آوارگی و مجازات این قاتلان و جنایتکاران و حامیان آنها تلاش جدی انجام دهند.

 

این مجمع همچنین از سازمان های بین المللی و حقوق بشری و نیز سازمان همکاری اسلامی، اتحادیه جهانی علمای مقاومت و سایر علمای مجاهد و تمامی مصلحان جهان و صاحبان وجدان بیدار می خواهد که مسؤولیت خود را در قبال مسلمانان روهینگیا بپذیرند و با پایبندی به اصول دین حنیف اسلام و دیگر ادیان آسمانی، در دفاع از مظلومان بی گناه و وارد نشدن این قضیه در مسیر منافع سیاسی و بین المللی تلاش کنند.

 

در پایان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، آمادگی کامل خود را برای میانجی گری و ایجاد گفتگو میان دولت میانمار و مسلمانان این کشور از طریق کمیته “مساعی حمیده” اعلام می دارد، تا اساس زندگی کریمانه برای همه شهروندان میانمار فراهم شده و آزادی و عدالت و برابری برای آنان تضمین گردد.

 

« وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ» (الشعراء ۲۲۷)

 

محسن اراکی

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی