بیانیه دبیر کل مجمع جهانی تقریب در پی حمله به مسجدی در کانادا

 

 

 

 

در پی حمله به نمازگزاران مسجدی در کبک کانادا و شهادت تعدادی از نمازگزاران، آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب بیانیه ای منتشر کرد.

 

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

بار دیگر قلوب مسلمانان و ملتهای آزاده از جنایتی پلید از سوی جریانهای افراطی به درد آمد. دستان خبیثی نمازگزاران مسلمان در کبک کانادا را هدف قرار داد و تعدادی از مسلمانان که در حال عبادت با معبود خویش و به راز و نیاز مشغول بودن را وحشیانه مورد حمله قرار داد و به شهادت رساند.بدون شک جریان تروریسم و افراط گرایی جایی در هیچکدام از ادیان آسمانی و الهی ندارد و بویژه دین اسلام که پیام آوری همچون رحمت للعالمین دارد و مهربانی بزرگترین شاخصه ان است. قطعا امروز جریانهای پشت پرده و فاسد قدرت و ثروت که این موالید شوم را در منطقه غرب اسیا تولید کرده اند با این خیال خام که با ایجاد آشوب درمنطقه و ایجاد درگیری و جنگ هم امنیت و هم منافع اقتصادی خویش و دنباله روهایشان را تامین می کنند باید پاسخگوی جنایت کبک کانادا و سایر اعمال خشونت آمیز در نقاط مختلف جهان باشد.

 

امروز دنیای ما نیازمند واقگرایی در مبارزه با تروریسم است و با نگاه دوگانه و گزینشی نمی توان با تروریسم مبارزه کرد. غرب و آمریکا که از حامیان اصلی جریانهای تروریستی جهت تامین اهداف خود هستند باید به این حقیقت مهم تن در دهند که حمایت از تروریسم در هر نقطه جهان امنیت همه کشورهای دنیا را به مخاطره می اندازد که شواهد این مدعا کم نیستند.

 

اینجانب جنایت هولناک مسجد کبک کانادا که مسلمانان عزیز و شریف در سجده راز و نیاز و بندگی به خون کشیده شدند را بشدت محکوم نموده و عزت و سربلندی مسلمانان عالم را از درگاه خداوند متعال مسیلت مینمایم

 

محسن اراکی

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی