بیانیه دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در محکومیت جنایتهای رژیم صهیونیستی

 

 

 

 

 

آیت الله اراکی؛ دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در بیانیه‌ای جنایت رژیم غاصب صهیونیستی بر ضد تظاهرات‌کنندگان فلسطینی در “روز زمین” را محکوم کرد.

 

 

متن بیانیه دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحيم

اخبار متعددی از کشتار ددمنشانه ای که صهیونیستهای جنایتکار، در “روز زمین” در حق مردم مظلوم فلسطین مرتکب شده اند، منتشر شد.

 

این مردم قهرمان و مجاهد، همچنان با افتخار تمام مسؤولیت آزادی سرزمین خود  از اشغال صهیونیست های پلید را بر عهده دارند.

 

“روز زمین” یک روز ملی است که باید آن را باشکوه برگزار کرد، روز حافظه ملی است که  تمام جریانهای ملی فلسطین در مورد آن اتفاق نظر دارند؛ روز کلمه ای صادقانه از عشق به میهن، روز یادبود شهادت مبارزان مقاومت در الجلیل پرصلابت  و وفای آنان به خاک سرزمینشان است؛ روزی که زن و مرد و پیر و جوان همه ساله در ۳۰ مارس  آن را زنده نگه می دارند.

 

حوادث این روز به مارس ۱۹۶۷ باز می گردد که نیروهای بی رحم و اشغالگر رژیم صهیونیستی، هزاران دونم از اراضی تحت مالکیت خصوصی در مناطق مسکونی فلسطین را در برابر چشم و گوش مجامع بین المللی و سازمان ملل متحد و سازمانهای حقوق بشری مصادره کردند.

 

سازمانهایی که متأسفانه در برابر جنگ ویرانگری که گاه و بیگاه، رژیم صهیونیستی  علیه مردم همه مناطق فلسطین اشغالی به خصوص غزه مرتکب می شود و کشتار مردم بی دفاع، هتک حرمت قبله اول مسلمانان، ادامه روند تهدید قدس، مشروعیت بخشی به شهرک سازی و گسترش اشغال این سرزمین سکوت کرده اند و همه اینها با حمایت استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا و متحدانش در منطقه از جمله برخی رژیم های عربی همپیمان آن صورت می گیرد  که مسأله فلسطین را فراموش کرده اند و امروز با خواری تمام، قدس شریف و  بلکه همه خاک فلسطین را به حاکمان مستکبر  و در رأس آن ترامپ ستمگر فروختند.

 

ما امروز به همه این مستکبرین و مزدوران تأکید می کنیم که مردم مبارز فلسطین به یاری خداوند و با مقاومت و فداکاری فرزندان غیور خود همه تلاشهای صهیونیستها و حاکمانشان را به شکست خواهد کشاند؛ بهترین دلیل برای این مقاومت و شجاعت، وحدتی بود که اخیرا در صفوف همه گروههای فلسطینی برای مقابله با تحولات خطرناک تهدید کننده مسأله فلسطین از سوی رئیس جمهور آمریکا و رژیم صهیونیستی و با همراهی برخی از حکام مترجع عرب منطقه علیه مردم مقاوم فلسطین و نیروهای شجاع مقاومت شاهد بودیم.

 

مجمع تقریب مذاهب این جنایتهای هولناک و اقدامات غیر انسانی علیه مردم مظلوم فلسطین را به شدت محکوم می کند و همه امت اسلام و مردمان مخلص آن و همه آزادگان جهان و صاحبان وجدانهای بیدار را به همراهی با تحرکات مردم فلسطین و شرکت در راهپیمایی های گروهی مؤید آنان و انجام فعالیتهای  دسته جمعی در کشورهایشان برای حمایت از حق بازگشت فلسطینی ها به سرزمینشان که به زور و دشمنی از آن خارج شدند، فرا می خواند تا اجازه ندهند، توطئه شهرک سازی که برای فلسطین نوعی سقوط به شمار می رود، اجرایی شود.

 

در پایان از خداوند متعال می خواهیم که شهدا و به خصوص شهدای “روز زمین” را شامل رحمت واسعه خود کند و آنها را در بهشت وسیع خود جای دهد و مجروحان این روز را شفای عاجل عنایت فرماید و به همه مسلمانان عزت و کرامت و وحدت کلمه و پیروزی نهایی بر دشمنان امت و صهیونیستهای جنایتکار عطا کند.«همانا او شنونده و اجابت کننده است».