بیانیه دبیرکل مجمع جهانی تقریب به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

 

 

 

 

آیت الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب به مناسبت فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه ای منتشر کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، متن این پیام به شرح زیر است،

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

والفجر و لیال عشر

سلام بر مطلع فجر!  سپیده سحر، و انفجار نور.

 

سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران یادآور ایستادگی ملتی نستوه در طول تاریخ است که توانسته با عزمی راسخ و گامهایی استوار قدم در راه عزت بگذارد.

ملتی که ندای آزادیخواهی امامش را به جان شنید و با سلاح ایمان به مصاف آمد . آمد تا کنگره های طاغوت را در هم بپیچد و آزادی و آزادگی بر گستره ایران طنین انداز شود.

ملت ایران در بهمن ۵۷ به جهانیان نشان داد که می توان بی پشتوانه غرب و شرق و تنها با اتکا به ذات ربوبی و حفظ وحدت کلمه که شعار ماندگار مراد پیر مردم، امام عظیم الشان بود پیروز شد و عزتمندانه زندگی کرد.

فصل  عجیبی که مردم مسلمان ایران دست در دست هم رقم زدند و با ترنم دلنشین وحدت، سیل بنیان کنی شدند و کاخهای طاغوت را بر شب مداران و کج اندیشان آوار ساختند تا طومار نظام شاهنشاهی را برای همیشه درهم بپیچند و در سایه سار حکومت الهی نفس بکشند و زندگی کنند.

اینک قریب به چهار دهه از عمر پر برکت انقلاب اسلامی می گذرد . هنوز هم جهانخواران چشم طمع به این آب و خاک دارند . گرگهای درنده ای که در هر برهه ای در لباسی آمده اند تا رخنه در دل ملت و خلل در عزمش ایجاد نمایند.

انقلاب اسلامی ایران بدون شک نه تنها تحول درونی کشور را رقم زد و جمهوری اسلامی را جایگزین رژیم منحوس شاهنشاهی کرد بلکه در منطقه و جهان هم منشا تحول شد و امید را در کالبد بی رمق ملتهای ستمدیده جاری ساخت و ایجاد خط مقاومت علیه زورمداران و چپاولگران منطقه و اقصی نقاط جهان را سبب شد. خط مقاومتی که در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب با تدبیر امام راحل (ره) و پس از ایشان، خلف صالحش ،ولی امر مسلمین جهان ،امام خامنه ای(مدظله العالی) ، بیداری ملتها را رقم زد و خواب راحت را از چشم صهیونیسم و استعمارگران و ابرقدرتهای مستکبر ربود و این مسیر تا پیروزی نهایی به فضل الهی ادامه خواهد داشت.

در شرایط کنونی که هجمه همه جانبه­ای به تفکر مقاومت و آزادی خواهی توسط دنیای استکبار و اذناب آن براه افتاده است مهمترین رمز تداوم پیروزیها حفظ وحدت کلمه ست که باطل السحر همه طرفندهای مستکبران عالم خواهد بود چه وحدت داخلی و چه وحدت در جهان اسلام بین همه فرق و مذاهب اسلامی که امروز از هر روز ضروری تر است.

اینجانب فرا رسیدن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را به آحاد ملت شریف ایران وملتهای مسلمان جهان ، همه مسئولین پرتلاش نظام و بویژه به محضر شریف مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  تبریک و تهنیت عرض نموده و به یاری خداوند متعال بار دیگر در ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ ضمن تجدید میثاق با آرمانهای بلند امام بزرگوار و شهیدان به خون خفته وطن و تجدید بیعت با مقام معظم ولایت با حضور حماسی، نمایش عظیم اقتدار و وحدت ملت با عظمت ایران را به همه دنیا نشان خواهیم داد.

 

محسن اراکی

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلام