بیانیه آیت الله اراکی در محکومیت جنایتهای داعش در عراق

آیة الله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در بیانیه ای جنایتهای اخیر کروهک تروریستی داعش در عراق را محکوم کرد. متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

توطئه هایی که امروز علیه عراق و مردم عراق صورت می گیرد حلقه ای جدید از سلسله توطئه های استکبار جهانی و همپمانانش علیه مردم منطقه از سویی و حاکمان ظالم و مزدورانی که اقدام به جنایت و سرقت اموال مردم منطقه می کنند از جهتی و خطیبان و سلاطین و علمای بدطینت از سوی دیگر است.

آیت الله اراکی در ادامه این بیانیه تأکید کرد: مردم عراق و رهبران دینی و سیاسی قدرتمند آن

به اذن خداوند و با وحدت و عزم و اراده بیشتر و با هدف ایجاد عراقی متحد و منسجم از همه طوایف مذاهب و دین و نژاد قادر هستند این مرحله را پشت سر گذارند؛ ارتش و مردم قهرمان و مؤمن عراق، تکفیریهای وحشی داعش را نابود خواهند کرد، تا عبرتی باشد برای تمامی کسانی که قصد تجاوز به عراق و مردم و مقدسات آنان را دارند. اقدامات ارتش و مردم عراق موجب پشیمانی همپمانان بین المللی و داخلی تروریست ها خواهد شد که در گناه تکفیریهای تروریست شریک شده اند و جز خفت و ننگ و عار چیزی برای خود ندارند.

در ادامه این بیانیه آمده است: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اعلام می کند، اقدامات جنایتکارانه تکفیریهای داعش در عراق و قتل و کشتار مردم بی گناه از بارزترین مظاهر محاربه با خدا و رسول اکرم (ص) و فساد بر روی زمین است و بر همه کسانی که توانایی دارند واجب است که طبق کتاب خدا و سنت رسول اکرم(ص)، و اجماع علمای همه مذاهب، از مردم و دولت عراق در دفاع از جان و مال و آبرویشان حمایت کنند .

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب در پایان اظهار داشت: ملتمسانه از خداوند سبحان می خواهیم که بر مردم عراق منت نهد و آنان را بر دشمنانش پیروز گرداند و امنیت و ثبات را به همه بخشهای آن بازگرداند و از او می خواهیم که بر مردم فلسطین با پیروزی آنان بر علیه رژیم صهیونیستی منت نهد و نیز بر تمامی امت اسلامی با وحدت کلمه و عزت و سربلندی و پیروزی بر دشمنانش منت گذارد و خداوند شنونده و اجابت کننده است….

محسن اراکی

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی