برگزاری کرسی آزاد اندیشی ” نواقض الاسلام و مفاهیم اساسی مرتبط”

 
 
کرسی آزاد اندیشی ” نواقض الاسلام و مفاهیم اساسی مرتبط ” با ارائه حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابوالحسینی معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب و رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی برگزار شد.
در این کرسی که در پژوهشگاه مطالعات تقریبی برگزار شد آیت الله عباس کعبی و حجت الاسلام والملسمین دکتر نوروزی به عنوان ناقدین و حجت الاسلام والمسلمین دکتر موسی هاشمی دبیر علمی جلسه بودند.
رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی  با اشاره به اهمیت موضوع این کرسی اظهار داشت: روشن ساختن اذهان و معرفی موضع صحیح اسلام در برابر موضوع مورد بحث، از اهداف این کرسی بود.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابوالحسینی در ادامه تاکید کرد: غرض ما، ابطال ضوابط و معیارهای ناصوابی است که به عنوان ملاک­های مسلمانی و نواقض آن، توسط برخی افراطیون مسلمان ارائه می­گردد.
وی در پایان با اشاره به هدف برگزاری این کرسی افزود: هدف ما از یک سو، تنویر افکار عمومی نسبت به ضوابط افراطی در تکفیر است و از سوی دیگر، می­خواهیم بگوییم آیین اسلام بر اساس دوستی و محبت پایه‎ریزی شده و رسول گرامی اسلام طبق نص صریح قرآن، پیامبر رحمت معرفی گردیده است بنابراین، هیچگاه رفتارهایی که در طول تاریخ در خصوص تکفیرِ مسلمانان انجام شده و می­شود، مورد پذیرش اسلام نیست.
خاطر نشان می شود این چهارمین کرسی آزاد اندیشی بود که در سال جاری در پژوهشگاه مطالعات تقریبی برگزار شد.
 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 6 =